Menu

Кожна п'ята подібна Сонцю зірка має планету, схожу на Землю

Каждая пятая подобная Солнцу звезда имеет планету, похожую на Землю


Група дослідників з університету Берклі опублікувала результати своєї роботи, яка полягала у визначенні кількості планет, подібних до Землі, які обертаються в сприятливих для життя зонах навколо зірок, схожих на Сонце. Ці дослідження показали, що близько 22 відсотків подібних до Сонця зірок класу "червоний карлик", мають такі планети. При цьому варто враховувати, що з усіх зірок тільки приблизно одна третина має розміри, схожі з розміром Сонця, а ще тисячна частина з цього числа має яскравість і світність, можна порівняти з аналогічними характеристиками нашого світила.

Використовуючи дані, зібрані космічним телескопом Kepler, дослідницька команда під керівництвом Еріка Петигуру (Erik Petigura), провела аналіз 42 тисяч зірок планетарних систем класу G і K, зірок, які є в нашій галактиці, галактиці Чумацького Шляху, і видимих із Землі неозброєним поглядом. Температури поверхні цих зірок знаходилися в діапазоні від 4100 до 6000 градусів за шкалою Кельвіна в діапазоні, куди потрапляє і наше Сонце, температура поверхні якого становить 5778 градусів.

Дослідників цікавило в першу чергу наявність у аналізованих зірок, планет, при цьому, розмір планет повинен був знаходитися в діапазоні від 0,8 до 2 розмірів Землі. Але найголовнішою умовою пошуку було те, що планета повинна була перебувати в так званій зоні Златовласки, в зоні, перебуваючи в якій планета отримує від зірки певну кількість енергії, що створює на її поверхні умови, сприятливі для зародження і підтримки різних форм життя.

Каждая пятая подобная Солнцу звезда имеет планету, похожую на Землю


Біля проаналізованих 42 тисяч зірок дослідники виявили 603 планети, 10 з яких мають орбіти і розміри, що роблять їх схожими на Землю. Для виконання цієї роботи вчені використовували спеціалізоване програмне забезпечення під назвою TERRA, яке було спеціально перероблено і використовується дослідниками у всьому світі для пошуку планет, прихованих у величезному обсязі даних, зібраних телескопом Kepler. Завдяки роботі цього програмного забезпечення лише за останній час було знайдено близько 8 тисяч планет, подібних до Землі.

З урахуванням з'ясованих вченими співвідношень можна підрахувати, що в нашій галактиці, в якій налічується близько 200 мільярдів зірок, від 40 до 50 мільярдів зірок в тій чи іншій мірі відповідають нашому Сонцю. А в зоні Златовласки цих зірок можуть перебувати близько 8.8 мільярдів планет, подібних до Землі та на поверхні яких може існувати неземне життя.

Звичайно, важливість роботи, виконаної групою Еріка Петигуру та іншими групами вчених, не так вже й велика на сьогоднішній день. Але коли людство звернеться до більш ретельним пошуків позаземного життя або почне вибирати цілі для місій в далекому космічному просторі, дані про таких Землі планетах, які до того часу будуть припадати пилом в архівах, можуть зіграти важливу роль.



|