НАСА вперше включає системи нового космічного корабля Orion
Дивлячись на ситуацію, що склалася, можна зробити припущення, що НАСА вирішило повністю усунутися від самостійного виконання доставки вантажів і астронавтів на борт Міжнародної космічної станції (МКС), віддавши це в руки приватних аерокосмічних компаній, що дозволяє йому сконцентрувати зусилля і фінанси на реалізації більш високих цілей. Підтвердженням такого припущення є той факт, що НАСА не закинуло роботи по створенню власного космічного корабля наступного покоління Orion, хоча про нього не було нічого чути досить довгий час. І ось нещодавно фахівці НАСА провели перше включення систем першого зразка космічного корабля Orion, збірка якого ведеться в Космічному центрі НАСА імені Кеннеді у Флориді. І ця дія є одним з головних етапів підготовки космічного корабля до його першого запуску, який має відбутися восени наступного року.
Включення систем Orion-а є кульмінаційною подією, що вінчають роки наполегливої праці і попереднього тестування устаткування космічного корабля, який буде здатний доставляти вантажі або людей у відкритий космос. В даний час в процесі зборки космічного корабля було встановлено близько 66 тисяч вузлів і деталей, що включають в себе частини електричної та електронної системи космічного корабля, і перше включення, яке було проведено без коротких замикань і пожеж, показало правильність виконаних монтажних робіт.
Крім простого включення, фахівці НАСА провели ряд тестів енергетичної системи космічного корабля і ряд тестів інформаційної системи, яка побудована з використанням найсучасніших, так і старих, але неодноразово перевірених часом технологій. Ці тести не показали ніяких відхилень, енергетична та електронна системи космічного корабля працювали належним чином.
Повні заключні випробування радіоелектронної системи космічного корабля Orion будуть проведені в наступному році, коли повністю закінчена капсула корабля буде встановлена на важку ракету-носій Delta IV, з допомогою якої корабель відправитися в свій перший випробувальний політ Exploration Flight Test-1(EFT-1). Під час цього польоту корабель Orion буде виведений на високу навколоземну орбіту, яка буде проходити на видаленні в 5800 кілометрів від поверхні Землі. Повернення з такої високої орбіти гарантує, що космічний корабель буде повертатися на Землю з такою ж швидкістю, з якою будуть повертатися інші космічні кораблі, виконували різні місії у відкритому космосі. Космічний корабель Orion увійде в атмосферу Землі на швидкості 72 тисячі кілометрів на годину, при цьому його високотемпературний щит піддасться впливу температури близько 2200 градусів за шкалою Цельсія. Слід зауважити, що вхід в атмосферу при таких умовах відчували в свій час лише космічні кораблі місій Apollo.
"Космічний корабель Orion буде здатний доставити людей далі, ніж їм доводилося бувати за всю історію освоєння космосу, і це буде підтверджено першим польотним випробуванням, яке буде проведено через рік", - розповідає Ден Думбахер (Dan Dumbacher), один з керівників відділу НАСА по розробці нових засобів і космічних апаратів, - "Робота, яку ми виконали зараз, зробить нас ще на крок ближче до першого польоту людини на астероїд і, в кінцевому рахунку, на Марс. Ніякий інший космічний корабель, окрім Orion-а, не зможе забезпечити успішного виконання цих місій".