Компанія Lockheed Martin завершила створення першого космічного корабля Orion.
Відомо, що час американських космічних кораблів класу Шаттл неухильно наближається до кінця. Згідно з планами НАСА ці кораблі зроблять ще два польоту перш, ніж програма буде остаточно згорнуто. Готуючись до цього моменту, НАСА разом зі своїми підрядниками активно займаються розробкою космічного корабля і космічної техніки наступного покоління. Один з основних підрядників НАСА, компанія Lockheed Martin представила перший закінчений зразок нового космічного корабля Orion, який знаходиться у, знову ж новому, навчальному центрі Space Operations Simulation Center поблизу Денвера, Колорадо, на будівництво якого було витрачено 35 мільйонів доларів.
Спочатку проект космічного корабля Orion був частиною 100-мільярдної програми Сузір'я (Constellation), кінцевою метою якої було підкорення людиною Місяця і спорудження на її поверхні декількох космічних баз. Але фінансова криза та рішення американської адміністрації поставили в минулому році хрест на програмі Constellation і більшість проектів цієї програми так і не побачили світ. Проект Orion, однак, уникнув цієї долі, подальший розвиток Orion-а було спрямоване на те, щоб на його основі створити нову аварійну рятувальну капсулу для Міжнародної космічної станції (МКС).
Але події піврічної давності, коли НАСА взяла чіткий курс на вивчення і освоєння Марса і більш далеких космічних об'єктів Сонячної системи, змусили компанію Lockheed Martin перетворюючи Orion в свого роду багатоцільову космічну капсулу. Новий космічний корабель, може служити тепер рятувальною шлюпкою і транспортним кораблем для постачання МКС, і, так само, космічним кораблем для досліджень відкритого космосу. Ці дослідження будуть включати в себе польоти до віддалених астероїдів і до станцій постачання, що перебуває на навколоземній орбіті в точках Лагранжа.
Перший Orion, який є серцем системи симуляції космічних польотів у навчальному центрі Space Operations Simulation Center, площа якого складає більше 12 квадратних кілометрів, буде використовуватися для навчання астронавтів управління цими кораблями та космічної навігації. Власне перший зразок Orion-а ніколи не буде запущений в космос, але його деякі частини, ймовірно, побувають в космосі, ставши заміною що вийшли з ладу частин таких же космічних кораблів, які здійснюватимуть польоти.
Перший вихід на орбіту космічного корабля Orion намічений на 2013 рік, спорудження космічного корабля і ракети-носія для нього почнуться вже в цьому році. З точки зору космічної індустрії два роки - це зовсім небагато часу, адже повномасштабне застосування космічних кораблів класу Orion заплановано на 2016 рік.