Menu

Астрономи виявили нову саму віддалену від Землі галактику

Астрономы обнаружили новую самую удаленную от Земли галактику


Вчені-астрономи з Каліфорнійського університету в Ріверсайді, вивчаючи об'єднаний набір даних, зібраних наземними і космічними телескопами, виявили те, що, за їх словами, є найбільш віддаленої від Землі галактикою серед всіх галактик, відомих людям. Точне визначення відстані до цієї галактики дозволило вченим з'ясувати, що вона утворилася через лише 700 мільйонів років після Великого Вибуху.

Свої пошуки астрономи почали з аналізу інформації бази даних, у якій зберігається інформація про більш ніж 100 тисяч галактик і яка була складена в результаті реалізації проекту CANDELS (Cosmic Assembly Near-infrared Deep Galactic Legacy Survey). Слід зауважити, що основну частину даних у цій базі становлять дані, зібрані більш ніж за 900 годин зйомки, зробленої космічним телескопом Hubble Space Telescope.

Аналіз даних з бази дозволив вченим відібрати 43 кандидата на "звання" самої далекої галактики. Після цього вчені задіяли новий інструмент MOSFIRE наземного телескопа Keck, розташованого на Гаваях, який має дуже високу чутливість в області інфрачервоного світла і використовується для високоточного вимірювання червоного зсуву. Крім цього, інструмент MOSFIRE здатний паралельно отримувати та обробляти дані про інфрачервоному світлі, прийшов від кількох космічних об'єктів одночасно.

Астрономы обнаружили новую самую удаленную от Земли галактику


Високоточні вимірювання, зроблені за допомогою інструменту MOSFIRE, дозволили вченим зупинити свій вибір на галактиці z8-GND-5296, яка була сформована через 700 мільйонів років після формування Всесвіту в цілому. Зробивши додаткові спостереження, астрономи з'ясували, що в цій галактиці, як і в інших ранніх галактиках, йдуть вельми інтенсивні процеси формування молодих зірок, галактики щорічно виробляє зірки, сумарна маса яких у 330 разів перевищує масу Сонця. Для порівняння, наша власна галактика галактика Чумацького Шляху, яка утворилася значно пізніше, виробляє всього 2-3 нових зірки в рік.

Отримання вченими настільки докладної інформації стало можливим завдяки використанню нового методу високоточною спектроскопії, дозволив провести аналіз величини червоного зміщення світла, що є досить поширеним способом вимірювання відстані до віддалених астрономічних об'єктів. Крім цього, додатковим джерелом інформації стали дані аналізу спектральної підпису водню. У більшості відомих людей областей космічного простору водень знаходиться в нейтральному стані, що дещо ускладнює його виявлення. Однак, чітка підпис іонізованого водню, виявленого тільки в галактиці z8-GND-5296, вказала на те, що дослідники натрапили на новий надзвичайно цікавий проміжок часу в історії Всесвіту, коли починав відбуватися інтенсивний перехід водню з іонізованою в нейтральну форму.

Відкриття галактики z8-GND-5296 в рамках огляду, що охопила не таку вже й велику частину нічного неба, стало великим сюрпризом для вчених, які прийшли до висновків, що можливо, в ранньому Всесвіті було утворено більше молодих і активних галактик, ніж було прийнято вважати раніше. А дослідження, які будуть проведені з допомогою нових телескопів наступного покоління, Thirty Meter Telescope і Giant Magellan Telescope, які увійдуть в дію протягом наступного десятиліття, дозволять астрономам вивчити дуже віддалені астрономічні об'єкти, такі як галактика z8-GND-5296, з безпрецедентним рівнем деталізації.

|