Menu

Космічний корабель Союз ТМА-08М здійснив найкоротший в історії політ до МКС

Космический корабль Союз ТМА-08М совершил самый короткий в истории полет к МКС


Павло Виноградов, Олександр Мисуркин і Крістофер Кессіді, складові екіпаж космічного корабля "Союз ТМА-08М" зробили найшвидший в історії космонавтики політ на Міжнародну Космічну Станцію (МКС). Космічний корабель стартував з космодрому Байконур 29 березня 2013 року в 00:43 за московським часом, а вже в 6:28 космічний корабель успішно пристикувався до шлюзу МКС, витративши в цілому на весь політ трохи менше шести годин і зробивши при цьому всього чотири витка навколо Землі.

У минулому кораблів Союз було потрібно близько двох діб на те, щоб досягти Міжнародної Космічної Станції, здійснюючи близько 30 обертів навколо земної кулі. Але на цей раз, проектувальники та інженери місії розробили нову процедуру зближення космічного корабля з космічною станцією, деякі елементи якої були випробувані і перевірені під час трьох попередніх польотів, які протягом останніх восьми місяців здійснили вантажні космічні кораблі "Прогрес". Таке значне скорочення часу польоту дозволить новим членам екіпажу космічної станції прибути туди в кращій фізичній формі, адже час їх перебування у тісному приміщенні капсули космічного корабля зведено до мінімуму.

Минулого тижня космічна станція здійснила підйом своєї орбіти на висоту близько 2.5 кілометрів для того, щоб переміститися в максимально "зручний" для стикування з "Союзом" положення. Для здійснення максимально короткого польоту космічний корабель повинен був бути запущений в строго заданий момент часу, щоб зайняти необхідну орбіту правіше космічної станції, перебуваючи при цьому трохи позаду її. Потім, виконавши серію точно розрахованих включень двигунів, космічний корабель наздогнав космічну станцію і здійснив процедуру стикування. Слід особливо відзначити, що всі ці дії були зроблені швидко і чітко завдяки роботі модернізованої навігаційної системи космічного корабля Союз.

Космический корабль Союз ТМА-08М совершил самый короткий в истории полет к МКС


Павло Виноградов, який командував космічним кораблем "Союз" під час польоту, брав участь у двох довготривалих космічних програмах. У 1997-1998 роках він побував на борту радянської космічної станції "Мир", а в 2006 році - на Міжнародній Космічній станції. Для Олександра Мисуркина цей політ є першим космічним польотом, а Крістофер Кессіді був на борту МКС в 2009 році, прибувши туди на борту шатла Endeavour.

Трійка космонавтів проведе на борту станції 168 діб, беручи участь у проведенні насиченою наукової програми, яка складається з 42 експериментів, в ході яких буде здійснено сім виходів у відкритий космос. На першому етапі їм будуть надавати допомогу троє космонавтів, які зараз перебувають на борту космічної станції, російський космонавт Роман Романенко, астронавт NASA Томас Машберн і канадський астронавт Кріс Хадфилд. Наступна "зміна варти" на МКС відбудеться в середині травня цього року, коли Романенко, Машберн і Хадфилд повинні будуть повернутися на Землю.

|