Menu

Космічний робот Justin буде займатися ремонтом супутників та інших космічних апаратів на навколоземній орбіті

Космический робот Justin будет заниматься ремонтом спутников и других космических аппаратов на околоземной орбите


Якщо штучний супутник вашої компанії продовжує успішно справлятися зі своїми функціями на навколоземній орбіті і ви не бажаєте, щоб пізніше він був розібраний на частини космічним апаратом Phoenix однойменної програми Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA, то в цьому вам зможе допомогти космічний робот Justin, який візьметься за профілактику, ремонт і заправка вашого супутника паливом. Принаймні саме таку мету переслідують фахівці німецького космічного агентства DLR, створюють роботів Justin.

Можливість відчувати те, до чого торкаються маніпулятори робота, бачити те, що бачать камери-очі робота та інші види забезпечення зворотного зв'язку, що розробляються фахівцями Центру робототехніки і мехатроніки (Robotics and Mechatronics Center) агентства DLR в Оберпфаффенхофене, Німеччина, дозволять фахівцям, що знаходяться на Землі або на борту космічної станції, з допомогою дистанційного управління управляти рухами робота з небувалою точністю. А робот Justin, встановлений на ремонтному космічному модулі-супутнику, буде займатися заміною модулів, заправкою та іншими операціями над іншими супутниками, що потребують обслуговуванні.

Але створення робота-ремонтника є не самою головною метою виконуваних робіт. Основною метою є розробка космічних роботів нового покоління, в яких реалізовані всі сучасні досягнення технологій дистанційного керування і телеприсутності, які в майбутньому зможуть взяти на свої плечі виконання всіх рутинних операцій у космосі, якими доводиться займатися людям-астронавтам.

Використання роботів в космосі для звільнення людей від рутинної роботи, так, як використовується зараз робот Robonaut на борту Міжнародної Космічної Станції (МКС), звичайно, справа корисна і необхідна. Але використання космічних роботів має набагато більший потенціал і поширюється на більшу кількість сценаріїв. На жаль, люди зовсім не пристосовані для існування в космосі, наші м'які і ніжні тіла просто не витримають жорстких космічних умов. І для того, щоб мати можливість працювати у відкритому космосі, люди повинні використовувати скафандри та інше складне устаткування, яке коштує не менше робота-гуманоїда.

Ми не стверджуємо, що людям немає місця в космосі, є ряд завдань, які можуть бути виконані людьми, і тільки людьми. Але використання людей для виконання операцій, які без праці можуть бути зроблені роботами є витратою людських ресурсів, часу і грошей, не кажучи про небезпеку, якій піддаються люди, які виходять у відкритий космічний простір. Розуміючи це, космічні агентства різних країн, серед яких знаходяться Росія, Японія, США і тепер Німеччина, ведуть розробку космічних роботів, здатних замінити людей при виконанні більшої частини робіт в космічному просторі. Так що, по всій видимості, майбутнє освоєння ближнього і далекого космосу ляже на плечі космічних роботів, а людям залишиться тільки пожинати плоди їхньої праці.



|