Menu

Проект SETI за допомогою телескопа Kepler виявив перший в історії сигнал, кандидат на радіосигнал неземного походження.

Проект SETI при помощи телескопа Kepler обнаружил первый в истории сигнал, кандидат на радиосигнал внеземного происхождения.


Для того, що б виявити радіовипромінювання і сигнали, які випромінюють пристрою гіпотетичних позаземних цивілізацій, дуже непогано було б знати, де саме слід шукати ці радіосигнали. Адже космос, зрештою, дуже велике місце, і ймовірність випадково наткнутися на позаземний телевізійний радіосигнал вельми і вельми низька. Тепер же, використовуючи дані, отримані за допомогою космічного телескопа НАСА " Кеплер астрономи зосередили пошук радіосигналів на зоряних системах, де є планети, придатні для виникнення та існування життя на їх поверхні. І це майже одразу ж принесло результати, нещодавно був виявлений радіосигнал, який є найбільш підходящим кандидатом на роль сигналу від позаземної цивілізації.

Звичайно, ще дуже рано голосно кричати "ми виявили інопланетян!" і відкорковувати шампанське. Є досить висока ймовірність, що спійманий сигнал має земне походження та є відображенням наших власних сигналів від якогось космічного тіла. "Ми тільки нещодавно почали використовувати програму SETI спільно з телескопом Kepler і відразу ж знайшли кілька кандидатів на сигнали позаземного походження" - говорить в прес-релізі команда вчених-астрономів з Каліфорнійського університету в Берклі. - "На жаль, більшість перших сигналів-кандидатів не є інопланетними радіопередачами, вони є слідами земних радіочастотних сигналів і перешкод".

"Але, серед безлічі виявлених сигналів є деякі, які, як ми вважаємо, можуть бути зроблені позаземними технологіями. Ці сигнали є дуже вузькими по частоті, набагато більш вузькими, ніж сигнали, що виробляються якими відомими астрофизическими явищами. Ці сигнали постійно дрейфують по частоті, що можна пояснити ефектом Доплера, який виникає через накладання руху передавача і приймача, власне радіотелескопу".

Звичайно, те, що SETI спрямовує свої радіотелескопи на зоряні системи, де є екзопланети, схожі на Землю, значно збільшує шанс знайти позаземну цивілізацію, яка вже перейшла на фазу технологічного розвитку, яка допускає передачу потужних радіосигналів. Але з урахуванням нескінченності космосу і величезної кількості зоряних систем, які телескоп Kepler відкриває "пачками в день", ймовірність виявлення інопланетян все ж залишається досить низькою.

|