Марсохід Curiosity свердлить свою першу свердловину на поверхні Марса
Марсохід Curiosity, проводячи випробування своєї бурильної установки, за допомогою якої передбачається видобувати зразки для аналізу з-під поверхні Червоної Планети, просвердлив свою першу свердловину. Правда повноцінної свердловиною цей отвір можна назвати з великою натяжкою, адже його глибина складає всього близько двох сантиметрів. У ході цього тесту бурильної установки, встановленої на кінці руки-маніпулятора марсохода, бур працював в режимі перфоратора, комбінуючи ударну дію з обертанням свердла бура. На представлених знімках можна побачити маленьку, зовсім круглий отвір, оточене порошкоподібної виробленням, яка і є матеріалом, який буде підданий подальшого аналізу.
"Візуальна оцінка форми отриманої гірки порошку, виробленого під час проведення буріння, дозволить нам розрахувати всі алгоритми необхідних рухів інструментів марсохода, які служать для забору проб сипучих матеріалів, для того, щоб виключити можливість захоплення матеріалу, який знаходився на поверхні раніше. Після розробки всіх цих алгоритмів команда збирається відновити буріння в найближчі дні і відібрати перші проби матеріалу для аналізу" - розповідають керівники місії Curiosity в офіційній заяві.
Наукова команда місії Curiosity вже отримала підтвердження успішного проведення тесту бурильної установки, яка є завершальним етапом програми випробувань. Тести, які були проведені на минулих вихідних, використовували тільки ударний і ріжуче вплив інструменту бурової установки марсохода на шматок марсіанського каменю.
Слід зауважити, що минулий і останній тест бурової установки підтвердили припущення учених про наявність у минулому в цій місцевості рідкої води. "Зразки, отримані під час першого і другого випробування, містять явні ознаки присутності великої кількості вологи в навколишньому середовищі" - повідомляють представники наукової групи місії, - "надалі ми плануємо провести аналіз порошку з допомогою аналітичних інструментів наукової лабораторії марсохода Curiosity. Це дасть нам досить докладну інформацію про геологічну, кліматичному і екологічному минулого цього місця Червоної Планети".