Стратостат Super-TIGER встановлює світовий рекорд по тривалості польоту
Плаваючи в атмосфері на 39 кілометрів вище поверхні Антарктиди, стратостаті Super-TIGER, зроблений на базі метеорологічного стратостата, провів 55 діб, займаючись вивченням високоенергетичних потоків важких заряджених частинок, постійно бомбардують нашу планету. Оболонка кулі Super-TIGER виглядає досить тонкої, але вона достатньо міцна для того, щоб підняти на висоту 2700 кілограм наукового обладнання, що є вельми чималим вантажем для оболонки, заповненої лише гелієм. Слід особливо відзначити, що до останнього часу, більшість стратостатов, що запускаються в районі Антарктиди, падало протягом одного-двох тижнів з моменту запуску, але Super-TIGER виявився ще й супер-стійким, що дозволило йому так довго протриматися в повітрі.
Назва Super-TIGER є абревіатурою від назви Trans-Iron Galactic Element Recorder. Наукове обладнання цього експерименту використовувалося для пошуку і вимірювання характеристик частинок, іонів елементів, важчих ніж залізо. Потоки цих високоенергетичних космічних променів, що потрапляють до Землі від космічних джерел, таких як вибухи наднових зірок, що знаходяться в різних куточках Всесвіту. Під час польоту Super-TIGER, його наукові інструменти зареєстрували понад 50 мільйонів космічних променів і заміряли їх характеристики, що дозволить вченим точно визначити джерела і природу походження космічних променів.
Стратостат Super-TIGER був запущений 8 грудня 2012 року зі спеціально підготовленої майданчики Long Duration Balloon site біля антарктичної науково-дослідної станції Макмердо (McMurdo Station). Настільки тривалий час стратостаті Super-TIGER зумів протриматися на висоті завдяки незвичайному поведінки атмосфери в районі Південного Полюса. У цьому районі переважаючого вітру формують щось на зразок стабільної системи циклон-антициклон. Піднімається на кордоні цих атмосферних явищ від поверхні маса повітря піднімає стратостаті до висоти понад 30 кілометрів, дозволяючи йому протриматися на одному місці в повітрі досить тривалий час.
По завершенню наукової місії Super-TIGER за допомогою спеціального різального інструменту в оболонці балона стратостата було зроблено отвір, через яке був випущений весь гелій. Контейнер з науковим обладнанням почав падіння до поверхні Антарктики, а посадка була здійснена з допомогою парашутної системи. В теорії, спущене таким чином устаткування можна буде відновити і використовувати повторно, але в даному випадку посадка вийшла досить жорсткою і наукове обладнання Super-TIGER відновленню не підлягає.
Незважаючи на досить короткий термін функціонування, обладнання Super-TIGER зібрав таку велику масу наукової інформації, що команді вчених буде потрібно не менше двох років для проведення обробки та аналізу всіх отриманих даних.