Menu

У космосі з'явилася своя Вікіпедія

В космосе появилась своя Википедия



Навряд чи може знайтися людина, ні разу не користувався даними відомої довідкової та інформаційної системи Wikipedia і не знає що це таке. Вікіпедія є сховищем самої різнопланової інформації, значна частина якої присвячена космічної техніки і космосу. Тепер же, в космосі з'явилася своя власна Вікіпедія, це інформаційна система, а один з астероїдів, що знаходиться в головному поясі астероїдів Сонячної системи. Комітет з обліку малих космічних тіл (Committee for Small Body Nomenclature) погодився надати офіційну назву "Wikipedia" одному з досить великих астероїдів, відомому раніше тільки під номером 274301.

Цей астероїд був відкритий в 2008 році вченими-астрономами з Андрушівської астрономічної обсерваторії, яка знаходиться поблизу міста Андрушівка, в Житомирській області на Україні. Раніше цей астероїд спостерігали астрономи французької обсерваторії Caussols-ODAS, огляду Mt. Lemmon Survey і американської обсерваторії Steward Observatory в Арізоні, але тоді отриманих даних не вистачало для його точної класифікації та обчислення характеристик.

Заяву на присвоєння астероїду 274301 офіційної назви "Wikipedia" було висунуто головою українського відділення фонду Wikimedia Foundation в минулому році.

Астероїд Вікіпедія має кулясту форму діаметром близько двох кілометрів. Він обертається по коловій орбіті, на видаленні 356.3 мільйона кілометрів від Сонця. Рухаючись зі швидкістю 19.2 кілометра в секунду, астероїд робить повне коло навколо Сонця за 3.68 земних року. Орбіта руху астероїда Вікіпедія ніколи не перетнеться з орбітою руху Землі, тому навряд чи потрібно викликати туди команду космічних бурильників та підривників під керівництвом Брюса Вілліса -)).

Слід зауважити, що виявлення астероїда Вікіпедія було проведено в рамках міжнародної програми, в якій беруть участь астрономи зі всього світу, метою якої є виявлення космічних тіл, що представляють собою потенційну небезпеку для Землі. Один з таких астероїдів, виявлений в минулому році і має номер 2012 DA14, 15 лютого цього року пройде на видаленні всього лише близько 27500 кілометрів від Землі.

|