Марсохід Curiosity виконує перші бурильні роботи
Після тривалої попередньої підготовки марсохід Curiosity вперше загнав свій бур в глибину марсіанської скелі, що стало черговим кроком на шляху до початку повноцінних досліджень надр Червоної Планети. Операції по бурінню проводилися на минулих вихідних за допомогою встановленої на маніпуляторі марсохода малогабаритної бурової установки і стали першими реальними випробуваннями цього інструменту. Буріння проводилося у два етапи, на першому етапі бур використовувався в якості ударного інструменту, крошащего марсіанський камінь, а на другому етапі виконувалася різання каменю з допомогою спеціальної обертається фрези.
Бур марсохода Curiosity заглибився в камінь всього на 2,5 сантиметра, незважаючи на це, така глибина проникнення є найбільшою глибиною, якої вдалося досягти будь-якого самоходному дослідному апарату на поверхні іншого космічного тіла. Минулого тижня бур марсохода Curiosity піддавався всіляких тестів, в ході яких інструмент притискався до скелі з різним зусиллям і під різними кутами нахилу для перевірки працездатності цього інструменту та інших пов'язаних з ним вузлів марсохода. Паралельно з випробуваннями бура проводився вибір скелі, яка є частиною досить великого виходу марсіанських гірських порід на поверхню.
Нагадаємо, що головною метою дій марсохода Curiosity є з'ясування того, чи існувало коли-небудь життя, в тому числі і мікробіологічна, на поверхні Марса в районі кратера Гейла. Поряд з 10 науковими інструментами і 17 камерами марсохода, бурильна установка, що дозволяє заглибитися нижче поверхні Марса на 10 сантиметрів, розглядається як ключовий інструмент для проведення вищезазначених пошуків.
В даний час команда вчених місії Curiosity розглядає з точки зору наукової цінності результати, отримані в ході проведення першої операції по бурінню. На зрізі розкритої скелі вже знайдені ознаки впливу рідкої води, включаючи і прожилки мінералів світлого відтінку, які в давні часи були утворені з речовин, осаждающихся з повільно поточної води.