Menu

Космічний "вітрильник" NanoSail-D повільно сходить з орбіти, наближаючись до верхніх шарів атмосфери.

Космический "парусник" NanoSail-D медленно сходит с орбиты, приближаясь к верхним слоям атмосферы.


Супутник НАСА з сонячним вітрилом NanoSail-D продовжує повільно знижуватися, залишаючи стійку орбіту і наближаючись до верхніх шарів атмосфери Землі, увійшовши в які він припинить своє існування. Цей спуск триває вже близько 100 днів, починаючи з 20 січня 2011 року, з моменту, коли супутник вперше розгорнув сонячний парус, площею 30 квадратних метрів. Цей експеримент, реалізований з допомогою крихітного супутника, націлений на з'ясування можливості та ефективності використання сонячних вітрил як засоби очищення орбіти від космічного сміття і відпрацювали свій термін штучних супутників.

Команда супутника NanoSail-D вела контроль за ним, починаючи з моменту його запуску і розгортання сонячного вітрила. Як показали спостереження, динаміка польоту такого супутника відрізняється від динаміки польоту простого некерованого "шматка металу", супутник з вітрилом рухається по орбіті, розташовуючи парус паралельно поверхні Землі. Завдяки такій позиції супутника сліди атмосфери, які так чи інакше присутні на низькій орбіті, чинять менший гальмівний вплив на космічний апарат. У зв'язку з ці супутник NanoSail-D буде знаходитися на орбіті значно довше спочатку передбачуваного терміну.

"NanoSail-D опустився на 45 кілометрів нижче від його оригінальної орбіти на висоті 640 кілометрів і продовжує невблаганно опускатися" - розповідає Дін Алхорн (Dean Alhorn), науковий керівник місії NanoSail-D - "До запуску наші розрахунки були засновані на значення максимального опору руху супутника, що означало, що NanoSail-D зійде з орбіти через 70-120 днів з моменту розгортання вітрила. На практиці ж виявилося, що все буде відбуватися набагато повільніше і супутник увійде в атмосферу через час, рівний від шести місяців до одного року".

По мірі зниження супутника NanoSail-D, його великий дзеркальний парус стане ще більш помітним для спостерігачів із Землі.

|