Menu

Phoenix - програма по повторному використанню вузлів і деталей мертвих супутників, що знаходяться на геосинхронній орбіті

Phoenix - программа по повторному использованию узлов и деталей мертвых спутников, находящихся на геосинхронной орбите


Метою програми Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA під назвою Phoenix, про яку ми вже розповідали раніше, є розробка і реалізація технологій, що дозволяють демонтувати і повторно використовувати цінні компоненти і вузли від вийшли з ладу або відпрацювали свій термін штучних супутників, що знаходяться на геосинхронній навколоземній орбіті. В даний час у разі відмови якогось супутника єдиним рішенням є запуск в космос абсолютно нового супутника. У багатьох космічних апаратах, які припинили свою роботу в силу різних причин, є безліч придатних вузлів і компонентів, таких як антени і сонячні батареї, але в даний час немає технологій, які дозволяють повторно використовувати ці вузли і деталі.

В рамках програми Phoenix планується створення нового класу малогабаритних модульних супутників, подібних сучасним наноспутникам, які у досить великій кількості можна відправити на геосинхронную орбіту в якості додаткового вантажу при запуску комерційних комунікаційних супутників. Але перед цим на орбіту повинен бути відправлений спеціально розроблений супутник-робот, здатний займатися виконанням демонтажних, монтажних і ремонтних робіт в космосі, а малогабаритні супутники стануть "набором інструментів" великого супутника-робота.

Перебуваючи на геосинхронній орбіті, робот почне пошук і "обхід" непрацюючих супутників, знімаючи з них вузли, ще придатні до вживання. Крім цього, у разі можливості відновлення функціонування супутника, його дефектна електроніка може бути замінена стандартними електронними вузлами, взятими з наносупутників.

Перша місія в рамках програми Phoenix запланована на 2015 рік. Під час реалізації цієї місії супутник-робот буде займатися лише демонтажем працездатних вузлів від непрацюючих супутників, використовуючи для цього захоплюючі, ріжучі та інші інструменти. Супутник буде виконувати ці операції не самостійно, управління його інструментами буде здійснюватися дистанційно з Землі. Зібрані запчастини і вузли будуть складатися в певному місці, яке перетворитися на своєрідний космічний склад. Для демонстрації і відпрацювання використовуваних технологій буде зроблена спроба створення зібраних запчастин абсолютно нового супутника космічної комунікаційної системи, яка в разі успіху вирушить у самостійний політ.



|