Марсохід Curiosity робить перші нічні знімки
Марсохід НАСА Curiosity зробив перші нічні знімки поверхні Червоної Планети, використовуючи камеру і ультрафіолетову підсвітку, встановлені на його роботизованою руці-маніпуляторі. Знімки в діапазоні видимого і ультрафіолетового були зроблені марсоходом вночі 22 січня, а об'єктом зйомки став камінь, що отримав назву "Sayunei", за яким марсохід попередньо прокотився своїми колесами для того, що б очистити його поверхню від шару пилу. Мета проведення нічної зйомки полягала у виявленні мінералів, що світяться в ультрафіолетовому світлі за рахунок явища флуоресценції.
У ролі підсвічування для твору фотозйомки виступають кілька маленьких світлодіодів. А власне зйомка виконувалась за допомогою камери MAHLI (Mars Hand Lens Imager), встановленої на кінці маніпулятора марсохода. "Мета отримання знімків при ультрафіолетовому освітленні полягала у виявленні флуоресціюючих мінералів" - розповідає Кен Эдджетт (Ken Edgett) з центру Malin Space Science Systems в Сан-Дієго, який є науковим керівником групи, обробної знімки, зроблені камерою MAHLI, - "Ми тільки нещодавно отримали дані зйомки і наша наукова команда займається аналізом і обробкою. Якщо які-небудь місця на знімках будуть світитися зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним світлом при ультрафіолетовому освітленні, це буде явним індикатором наявності явища флуоресценції та може послужити ключем до визначення складу мінералів".
Камера MAHLI є одним з інструментів, встановлених на марсохід Curiosity, який здатний забезпечити дослідження поверхні Марса у безпрецедентному рівні деталізації. В даний час марсохід Curiosity займається дослідженнями в місці, яке отримало назву затока Йеллоунайф (Yellowknife Bay). Камінь "Sayunei", зйомка якого була виконана в нічний час, знаходиться в безпосередній близькості від місця, де марсохід вперше застосовує свою бурову установку.
Нагадаємо нашим читачам, що марсохід Curiosity, створення якого обійшлося в 2,5 мільярда доларів, 6 серпня 2012 року здійснив посадку в межах кратера Гейла. Основною метою його місії, тривалість якої складе два роки, є пошук місць на поверхні Марса, у яких в минулому могла існувати життя.
Після завершення досліджень в затоці Йеллоунайф, марсохід Curiosity почне рух у бік плями Гленэльг, яке знаходиться поблизу підстави 5-кілометровій гори Шарп, що стоїть майже в самому центрі кратера Гейла.