Menu

Марсохід Curiosity простягає свій маніпулятор до першого об'єкту наукових досліджень.

Марсоход Curiosity протягивает свой манипулятор к первому объекту научных исследований.



Серія нових зображень, знятих камерою Navcam марсохода Curiosity і переданих на Землю, демонструє те, що інженери місії дали команду роботизованою руці-маніпулятору марсохода наблизитися впритул до мети, дослідження якої почнеться наукова місія апарату. Цією метою є шматок марсіанської породи пірамідальної форми, який отримав назву "Jake Matijevic". Таку назву марсіанський камінь отримав на честь Джейка Матийевича, головного системного інженера місії, який помер незабаром після того, як марсохід Mars Science Laboratory 6 серпня, здійснив посадку на поверхню Червоної Планети.

Марсоход Curiosity протягивает свой манипулятор к первому объекту научных исследований.



Під час брифінгу, що відбувся в середу в офісі Лабораторії НАСА з вивчення реактивного руху (NASA Jet Propulsion Laboratory, JPL), керівники місії зазначили, що перед тим як вступити в контакт з об'єктом перших наукових досліджень, маніпулятор марсохода Curiosity проведе ряд неквапливих і нескладних маневрів. Це робиться для того, що б переконатися в тому, що наконечник маніпулятора, на якому встановлені деякі наукові інструменти, функціонує правильно і знаходиться у потрібному положенні. Під час виконання деяких з цих маневрів була зроблена серія знімків, на яких виразно видно тінь від маніпулятора.

Камінь "Jake Matijevic" має розміри близько 25 сантиметрів у висоту і 40 сантиметрів в підставі. Марсохід Curiosity проведе аналіз складу порід цього каменю, використовуючи спектрометр Alpha Particle X-Ray Spectrometer, а з допомогою камери Mars Hand Lens Imager буде виконана детальна і деталізована зйомка поверхні каменю з близької відстані.

Марсоход Curiosity протягивает свой манипулятор к первому объекту научных исследований.



Марсохід Curiosity в даний час знаходиться на шляху до місця, відомому як пляма Гленэльг. Після досліджень трьох різних типів марсіанських геологічних порід, які присутні в районі плями Гленэльг, марсохід Curiosity попрямує в довгий перехід у напрямку гори Aeolis Mons, гори, висотою 5.5 кілометрів, раполагается в центрі кратера Гейла, відомої також під неофіційною назвою гора Шарп.

|