Menu

Місяць онлайн, 461 Гігабайт даних на день.

Луна онлайн, 461 Гигабайт данных в день.


На сторінках нашого сайту ми вже розповідали про місії NASA Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO чекає запуску на Місяць), космічний апарат якої був успішно запущений (НАСА планує два запуску наступного тижня) і досяг своєї точки призначення - орбіти Місяця. Зовсім недавно, завдяки даним, отриманим від цього апарату, стало можливим функціонування сервісу від компанії Google Moon in Earth (Google запускає сервіс Moon in Earth до 40-ї річниці посадки Apollo 11 на Місяць). Апарат LRO, обладнаний системою чутливих датчиків і відеокамер передає 461 Гігабайт даних у день використовуючи систему радіозв'язку. І, при цьому, пристрій, який забезпечує передачу даних на відстань 385 тисяч кілометрів, має всього 40 сантиметрів в довжину.

Передавач, розроблений і побудований компанією L-3 Communications Electron Technologies за сприяння фахівців дослідницького центру НАСА Гленн, являє собою підсилювач на лампі біжучої хвилі, электровакуумном приладі, що підсилює мікрохвильове випромінювання і відправляє його в довгу подорож через космос. Цей сигнал приймається антенним комплексом на базі НАСА в пустелі White Sands, Нью-Мексико. Після цього отримані дані піддаються обробці і використовуються для побудови карт поверхні Місяця і її 3D моделі.

Підсилювачі на лампи біжучої хвилі - технологія далеко не нова, навіть можна сказати, стара. Такі підсилювачі широко використовуються у військовій техніці, починаючи з 50-х років минулого століття. У космосі такі речі теж використовуються досить широко, наприклад, на космічних апаратах місій Кассіні і Кеплера. Але підсилювач LRO, побудований з урахуванням всіх нових технологій і може забезпечити швидкість передачі інформації до 100 мегабайт в секунду, дозволяючи приймати дані з космосу практично в режимі реального часу. Так само цей пристрій набагато компактніше і легше своїх космічних попередників, що дозволяє звільнити корисний вага космічного апарату для інших приладів і обладнання.

|