Menu

НАСА публікує відео поверхні Місяця, зняте камерами апаратів місії GRAIL

НАСА публикует видео поверхности Луны, снятое камерами аппаратов миссии GRAIL


Представники Лабораторії НАСА з вивчення реактивного руху (NASA Jet Propulsion Laboratory, JPL) опублікували відео, складене з кадрів, переданих з космічних апаратів місії GRAIL протягом останніх днів їх існування. Зйомка, на основі якої був складений відеоролик, датується 14 грудня 2012 року і є фінальною частиною перевірки систем космічних апаратів, яка передувала відключення всіх систем, перш, ніж ці апарати врізалися в схил однієї з місячних гір в районі Північного полюса Місяця і припинили своє існування 17 грудня 2012 року.

НАСА публикует видео поверхности Луны, снятое камерами аппаратов миссии GRAIL


Як ми вже неодноразово розповідали на сторінках нашого сайту, місія GRAIL (Gravity Recovery and Interior Laboratory) складалася з двох автоматичних орбітальних апаратів, які отримали імена Ebb і Flow. Слідуючи один за одним на строго певній дистанції, ці апарати постійно вимірювали відстань між ними, яке змінювалося з-за зміни гравітаційного поля поблизу місячної поверхні.

Зібрані апаратами дані дозволили вченим виявити безліч концентрацій маси, масконов, і гравітаційних аномалій під поверхнею Місяця, що дозволило скласти найточнішу на сьогоднішній день гравітаційну карту Місяця. Ця карта, до речі, є на сьогоднішній день самою точною і докладною гравітаційної карткою, складеної для будь-якого з тіл Сонячної системи, включаючи і Землю.

НАСА публикует видео поверхности Луны, снятое камерами аппаратов миссии GRAIL


Відео, яке наведено в кінці цієї статті, було знято чорно-білими камерами MoonKAM (Moon Knowledge Acquired by Middle school Students), встановленими на першому апараті, апараті Ebb, які були встановлені для використання їх в освітній шкільній програмі.

На цьому відео можна побачити, на що саме схожа поверхню супутника Землі з висоти 10 кілометрів. Відео охоплює область північного півкулі місяця в районі кратера Джексона (Jackson crater), розташованого за координатами 22.4°N 163.1°W. Відеоролик складений з вибіркових кадрів і містить дві сцени. Довжина першої сцени становить 931 кадр, знятої фронтальною камерою MoonKAM апарату Ebb, а другий - 1489 кадрів з тиловий камери MoonKAM. Швидкість відтворення цього двохвилинного відео в шість разів перевищує реальну швидкість зйомки.



|