Menu

Не вірте очам своїм, дивлячись на цей знімок телескопа Hubble

Не верьте глазам своим, глядя на этот снимок телескопа Hubble


Всесвіт "любить дурити" наші навіть найдосконаліші астрономічні інструменти, демонструючи космічні об'єкти так, що створюється враження, ніби вони розташовані на однаковій відстані від Землі. Прикладом тому може служити представлений тут знімок захоплюючий космічного телескопа Hubble, який демонструє нам зображення галактик NGC 5011B і NGC 5011C, знятих на красивому зоряному тлі.

Природа цих двох галактик, розташованих в напрямку сузір'я Центавра (constellation of Centaurus), протягом довгого часу був вчених-астрономів. Галактика NGC 5011B, видима в правій частині знімка, є спіральною галактикою, що належить скупчення галактик Centaurus Cluster, розташованому на відстані 156 мільйонів світлових років від Землі. Галактика NGC 5011C, синювате галактика майже в самому центрі зображення, є вельми специфічним космічним об'єктом, світність якого надзвичайно низька і походить на світність типово карликової галактики.

Беручи до уваги той факт, що спостереження за цими галактиками демонструють те, що вони віддалені від Землі приблизно на одне і те ж відстань, вчені-астрономи очікували виявити явні сліди взаємодії цих космічних об'єктів. Однак, за весь час спостережень жодних взаємодій не було виявлено і у вчених виникло резонне питання. Як таке може бути?

Проводячи подальші спостереження, вчені звернули увагу на швидкість видалення галактик NGC 5011B і NGC 5011C від нашої галактики, галактики Чумацького Шляху. Виявилося, що галактика NGC 5011C віддаляється набагато повільніше її "уявної" сусідки, і рух цієї галактики вписується в рамки руху всієї групи галактик Центавра, розташованих на відстані 13 мільйонів світлових років від Землі. Звідси пішов несподіваний висновок про те, що карликова галактика NGC 5011C, маса якої складає всього десять мільйонів мас Сонця, що не є членом основного кластера Центавра, як вважалося протягом багатьох років, а є галактикою, що сусідить нашій власній галактиці.

Наведене зображення було одержане за допомогою камери Advanced Camera for Surveys космічного телескопа Hubble з використанням різних фільтрів для інфрачервоного і видимого діапазону світла. А подивитися це зображення в повному дозволі можна на офіційному сайті телескопа Hubble за цією адресою.

|