Марсохід Curiosity успішно приземлився на поверхню Марса.
Після восьми місяців польоту у відкритому космічному просторі і семи хвилин руху на надзвуковий швидкості крізь марсіанську атмосферу марсохід Mars Science Laboratory, відомий ще під назвою Curiosity, благополучно здійснив посадку на курну поверхню Марса в заданій точці, в районі кратера Гейла.
За ходом процесу руху крізь атмосферу і спуску на поверхню марсохода Curiosity спостерігали всі доступні на цей момент кошти. Успіх процедури посадки ознаменував сигнал з марсіанського орбітального апарату, який був прийнятий сьогодні у 10:32 за московським часом Центром управління польотів в Каліфорнії.
Невидимий і некерований з Землі космічний корабель Mars Science Laboratory самостійно приймав усі рішення і виконував їх під час входу в атмосферу, спуску і приземлення. Закритий захисним екраном космічний корабель увійшов в атмосферу на швидкості близько 21250 км/год. Для стабілізації апарату в момент входу в атмосферу і подальшого стрімкого руху використовувалися вольфрамові баластні блоки, які відкидалися від апарату у міру потреби. На висоті близько 11 кілометрів над поверхнею апарат викинув спеціальний надзвуковий гальмівний парашут, який дозволив уповільнити швидкість руху космічного апарату.
У момент входу В атмосферу і першої фази швидкісного спуску температура на поверхні захисного щита досягала значення 2100 градусів за шкалою Цельсія. Після гальмування, здійсненого за рахунок парашута, теплової захисний екран був скинутий на висоті близько 8 кілометрів. У цей момент включилися радарні системи космічного апарату, які здійснювали пошук запланованого місця посадки в районі кратера Гейла.
За кілька десятків секунд до остаточної посадки, перебуваючи на висоті близько півтора кілометрів, марсохід Curiosity виконав один з найсміливіших маневрів, які взагалі виконувалися космічними апаратами за всю історію. Марсохід, що не забезпечений ні парашутом, ні амортизаційними камерами, відокремився від свого космічного корабля і ввімкнув вісім гальмівних реактивних двигунів. Після того, як швидкість апарату впала до позначки 2.5 км/ч, чотири двигуни були відключені і система "Sky Crane" почала повільно розмотувати нейлонові троси, опускаючи марсохід Curiosity на поверхню Червоної планети. Коли всі шість коліс марсохода стали стійко на поверхню, троси були звільнені, літаюча платформа "Sky Crane" пішла в бік і впала на значній відстані від марсохода.
За 10 хвилин, що пройшли з моменту перед входом в атмосферу і до моменту остаточної посадки, космічний апарат зазнав шість трансформацій своєї конфігурації. За цей час було "запалено" 76 "піротехнічних пристроїв і двигунів, які зробили можливою благополучну посадку.
Відразу після того, як марсохід успішно здійснив посадку, він тут же зробив перший знімок своєю камерою, який через 14 хвилин часу був вже отримано на Землі. Завдяки посадці, пройшла без проблем, марсохід Curiosity повністю готовий до виконання своєї місії і в найближчі кілька годин йому буде передана команда на початок руху.
Незважаючи на те, що на сторінках нашого сайту ми розповідали про марсохід Curiosity і про його науковому обладнанні, нагадаю, що на борту марсохода розташовані 10 унікальних наукових інструментів, призначених для виконання основної місії цього космічного апарату - пошуку слідів життя на Марсі.