Компанія Armadillo Aerospace успішно відчуває автоматичну систему повернення ракети STIG-B
Підхід приватних компаній, що працюють в аерокосмічному напрямку, в корені відрізняється від підходу, яким керувалися космічні агентства провідних країн, не сильно обмежені в фінансовому плані. Але, сучасна економічна ситуація і зростаюча конкуренція на космічному "ринку" обумовлює те, що всі учасники цього ринку прагнуть до зниження витрат, зниження вартості космічних запусків. І одним з методів зниження витрат є можливість повторного використання обладнання, прискорювачів і ступенів ракет. З цією метою фахівцями компанії Armadillo Aerospace розробили і провели успішні випробування самокерованої парашутної системи, яка в автоматичному режимі повернула суборбитальную ракету STIG-B до місця запуску з похибкою всього в 55 метрів.
Ракета STIG-B компанії Armadillo Aerospace призначена в основному для дослідних суборбітальних польотів. Вона може підняти 50 кг корисного вантажу на висоту 100 кілометрів. Під час одного з останніх запусків ракети STIG-B її несправність двигуна призвело до аварійного завершення польоту. Однак система Wamore, що працює під управлінням GPS, спрацювала практично бездоганно, доставивши ракети в цілості й схоронності назад до стартового майданчика.
Парашутна система розташовується під носовим обтічником ракети STIG-B. В момент, коли необхідно задіяти парашутну систему, носовий обтічник ракети відстрілюється і спускається на своєму маленькому парашуті. Це гарантує те, що цей носовий обтічник не стане перешкодою відкриття гальмівного парашута, а, потім, і головного парашута на якому ракета опускається на землю. Крім власного парашута носовий обтічник забезпечений системою APRS (Automatic Packet Reporting System), яка з допомогою GPS-трекера дозволяє знайти опустився на землю обтічник з допомогою програми GPS-локатора для смартфона.
Однією з відмінних особливостей ракети STIG-B є те, що її запуск здійснюється не зі спеціального пускового пристрою. Вона відправляється в політ з положення стоячи, спираючись на дюзи свого реактивного двигуна. Відсутність пускової установки так само дозволяє знизити витрати на запуск і дозволяє запускати ракету з будь-якого обладнаного місця.