Нова європейська антена дальньої космічного зв'язку отримує перші дані з Марса
Нова європейська станція стеження за далеким космічним простором, розташована в Маларгуэ (Malargue), Аргентина, отримала перше повідомлення з іншої планети, фотографію полуосвещенного Марса, зняту 18 грудня марсіанським орбітальним космічним апаратом Mars Express Європейського космічного агентства (ЄКА). Даними, переданих орбітальним апаратом, знадобилося 18 хвилин для того, щоб подолає 327 мільйонів кілометрів, розділяли Землю і Марс в той момент часу.
Антена в Маларгуэ є однією з трьох станцій стеження за далеким космосом, які входять до складу системи дальньої космічного зв'язку Estrack Європейського космічного агентства. Спорудження цієї величезної антени, конструкція якої важить 600 тонн, почалося в 2010 році і було закінчено в цьому році. 35-метрова "страва" антени і додаткове обладнання станції розроблені для того, щоб підтримувати зв'язок з космічними апаратами на навколоземній орбіті і з космічними кораблями, дослідниками найдальші куточки Сонячної системи. Дві інших станції системи Estrack розташовуються в Австралії та Іспанії.
"Завдяки введенню в дію станції в Маларгуэ Європейське космічне агентство стає другим космічним агентством у світі, яке здатне підтримувати постійний зв'язок з космічними апаратами, що виконують свої місії у всіх частинах Сонячної системи і у відкритому космосі" - розповідає Генеральний директор ЄКА Жан-Жак Дорден. Іншим космічним агентством, природно, є американське агентство НАСА, у розпорядженні якого є власна мережа далекого космічного зв'язку Deep Space Network.
Додам, що марсіанський космічний орбітальний апарат Mars Express Європейського космічного агентства обертається навколо Марса з грудня місяця 2003 року. Основна мета його польоту виконана вже давно, а зараз він працює в рамках розширеної місії, яка триватиме по 2014 рік включно. Представлений тут знімок Марса був зроблений з відстані 9751 кілометр камерою Visual Monitoring Camera, що має не надто високу роздільну здатність. На цьому знімку чітко видно три темні плями, які є вулканами, і кілька марсіанських каньйонів.