Телескоп Kepler виявив п'ять чужих планет, розташованих в зоні, придатній для виникнення життя.
Представники НАСА оголосили про те, що їх "мисливця" за чужими планетами, космічний телескоп Kepler виявив за весь час 1235 планет, що обертаються навколо далеких зірок. З цієї кількості лише п'ять планет мають нормальні, схожі з Землею, розміри і знаходяться на такій орбіті, що на поверхні плані створюються умови, потенційно придатні для виникнення і підтримки життя.
Телескоп Kepler, запущений спеціально зля пошуку чужих планет, не може бачити самі ці планети безпосередньо. Але чутлива апаратура телескопа, реєструє найменші зміни яскравості і спектру світіння зірки в момент, коли планета проходить на її тлі, дозволяють дізнатися наскільки велика ця планета, на якій відстані від зірки, вона рухається, яка температура на її поверхні і навіть з якого матеріалу вона в основному складається.
Проводячи спостереження за черговою зіркою, телескоп Kepler, замість вже звичних планет газових гігантів, виявив незвичайну систему Kepler-11, яка складається із шести планет, що обертаються біля центральної зірки, жовтого карлика класу М. Але найцікавішим є те, що орбіти п'яти планет знаходяться на відстані від зірки на відстані меншій, ніж орбіта Меркурія до Сонця. При цьому, розміри всіх п'яти планет наближені до розмірів Землі, що передбачає наявність на цих планетах більш-менш нормальної сили тяжіння.
П'ять планет системи Kepler-11 знаходяться в так званій "зоні комфорту". Це означає, що вони не надто холодні і не надто гарячі, на їх поверхні може бути рідка вода. А рівень освітлення від світла зірки цілком достатній для виникнення і підтримки життя на основі процесу фотосинтезу.
Існування такої системи, як Kepler-11, вважалося раніше серед астрономів повністю неможливим, але виявлення реальної такої системи поставило під сумнів деякі космологічної теорії науки. Звичайно, дуже малоймовірно те, що на цих планетах вже існує життя, але зроблене відкриття говорить про те, що наша Сонячна система не повністю унікальна, існують і інші, подібні їй, зоряні системи.