Дослідницький зонд Ebb місії GRAIL зняв на відео зворотний бік Місяця.
Камера MoonKAM, що знаходиться на борту одного з двох дослідницьких зондів місії GRAIL (Gravity Recovery And Interior Laboratory) під час проведення серії тестів обладнання, які тривали весь січень місяць цього року, зробила відеозапис зворотного боку Місяця. Ця камера встановлена в основному в освітніх цілях, спрямовувати її "погляд", аналізувати отримані камерою знімки і відео будуть школярі приймають участь у даній програмі.
На наведеному нижче відео Північний полюс Місяця знаходиться у верхній частині зображення, а сам космічний апарат рухається з півночі на південь. В кінці відео, в правій частині екрану можна побачити місячне Східне море (Mare Orientale), слід від зіткнення з масивним космічним об'єктом, що має діаметр близько 330 км. Але візуально море здається набагато більшим, адже викинуті зіткненням уламки порід утворюють коло, діаметром близько 900 кілометрів.
Майже в самому низу зображення можна побачити примітний кратер Дрыгальского (Drygalski crater), діаметром 149 кілометрів, в середині якого знаходиться зіркоподібне гірське утворення, є слідом зіткнення з кометою чи астероїдом мільярди років тому,
Місія GRAIL полягає в тому, що два дослідних апарату будуть синхронно обертатися навколо Місяця по одній і тій же орбіті, зберігаючи незмінну відстань між ними. Ці два апарати, не так давно отримали власні імена Ebb і Flow, підійшли до Місяця в переддень Нового року і на початку цього року зайняли стійку навколомісячну орбіту.
Слідуючи по орбіті один за одним, апарати GRAIL використовують настільки точні наукові інструменти, що вони можуть виміряти найменші зміни відстані між апаратами, які відбуваються під впливом місячної гравітації. Реєструючи зміни гравітації можна скласти гравітаційну карту Місяця, вивчення якої проллє світло на деякі питання про будову ядра Місяця і про історії формування супутника нашої планети.