Menu

Ювілей в історії освоєння космічного простору - 50 років з моменту першого міжпланетного польоту

Юбилей в истории освоения космического пространства - 50 лет с момента первого межпланетного полета


П'ятдесят років тому, 14 грудня 1962 року, космічний апарат НАСА Mariner 2 наблизився до Венери на найближчу відстань, що стало завершенням першого польоту створеного людьми космічного апарату, який досяг іншої планети Сонячної системи. Апарат Mariner 2 пройшов повз Венери на відстані 34675 кілометрів, зібравши про цю планеті масу наукових даних. Ці дані підтвердили теорію вчених-астрономів про надзвичайно високій температурі венеріанської атмосфери, дозволили визначити швидкість обертання Венери навколо своєї осі і найбільш точно обчислити масу планети. Так само, датчики апарату Mariner 2, в межах своєї чутливості, не зареєстрували наявності у Венери магнітного поля.

У космічного апарату Mariner 2 "вибоїста поїздка" до Венери. Незабаром після запуску, який був здійснений 27 серпня 1962 року, електричне коротке замикання стало причиною того, що системи космічного апарату перестали реагувати на команди управління з наземного центру управління. Правда, по щасливою випадковості, коротке замикання зникло через кілька хвилин, не залишивши за собою жодних несприятливих наслідків.

Під час довгого польоту до Венери два рази переставали працювати сонячні батареї космічного апарату Mariner 2, а гіроскопи, службовці для визначення положення апарата в просторі барахлили практично весь час. Коли апарат Mariner 2 достатньо наблизився до Венери, температура на його борту різко підвищилася, притому підвищилася до такого значення, що керівники місії почали хвилюватися з приводу того, що апарат Mariner 2 "засмажиться" перш, ніж виконати свою основну задачу.

На щастя, апарат Mariner 2 успішно витримав всі труднощі, справився з виконанням усіх завдань і увійшов в історію. Крім досліджень Венери, обладнання апарату Mariner 2 використовувалося для вивчення сонячних вітрів і дозволило вченим точно виміряти міру відстані, відому як Астрономічна Одиниця (АЕ), яка є відстанню від Землі до Сонця і становить приблизно 150 мільйонів кілометрів.

Пізніше, після польоту Mariner 2, на Венеру були відправлені та інші космічні апарати, наприклад, радянська станція " Венера-7, яка здійснила посадку на поверхню планети в 1970 році. Незважаючи на це, у космічного апарату Mariner 2 є окреме місце в історії освоєння космічного простору, як першого земного апарату, дістатися до іншої планети.

|