На Титані виявлена метанова річка, найдовша річка, знайдена астрономами за межами Землі
Вчені-планетологи досить давно підозрювали про те, що на Титані, одному з супутників Сатурна, існує метановий кругообіг, який дуже схожий на кругообіг води в природі, що має місце на Землі. Та нові фотографії, зроблені космічним апаратом Cassini, демонструють, що подібність Титану і Землі в області кругообігу рідини може бути ще більш явним. До таких висновків вчених наштовхнув той факт, що на одному зі знімків була знята величезна річкова система, подібна тим, які існують на Землі, тільки замість води в річках Титану тече рідкий метан.
Ця річка на поверхні Титану має довжину близько 320 кілометрів. Це дуже довга річка для Титану, але не дуже за земними мірками. Довжина того ж Нілу перевищує довжину річки Титану більше ніж в 20 разів. Радарне зображення, отримане апаратом Cassini, демонструє поверхню річки в чорному кольорі, а це, в свою чергу, означає, що ця поверхня абсолютно гладка.
Температура на поверхні Титану настільки низька, що рідка вода моментально перетворилася б на лід, тому всі водойми Титану, а на його поверхні є цілі моря і озера, заповнені рідким метаном. Поповнюються ці метанові водойми точно також, як і на Землі, завдяки дощам, підземних водоносних (метаноносным) верствам і річковим системам.
Повний знімок річкової системи на поверхні Титану, яка ще не отримала назви, можна побачити трохи нижче. А в якості додаткової інформації варто згадати, що ця річкова система є найбільшою і найскладнішою активної річковою системою, виявленої людьми за межами Землі. І не дивно, що така річка була виявлена на Титані, адже Титан на сьогоднішній день є єдиним планетарним тілом, на поверхні якого існує рідина в стійкому стані.