Kepler-186f - планета, параметри якої максимально наближені до параметрів Землі
Представники американського космічного агентства НАСА оголосили про те, що їм за допомогою відомого космічного телескопа Kepler вдалося виявити нову екзопланету, переважна більшість параметрів якої максимально наближене до параметрів нашої планети, Землі. Ця планета, що отримала назву Kepler-186f, обертається навколо карликової зірки, що знаходиться на відстані 500 світлових років від Землі в сузір'ї Лебедя. На цій планеті, розміри якої всього на 10 відсотків перевищують розміри Землі, існують такі умови навколишнього середовища, які допускають існування на її поверхні води в рідкому стані, яка, як добре нам відомо, створює сприятливі умови для виникнення та існування життя.
Планета Kepler-186f є далеко не першою подібною Землі планетою, знайденої за допомогою космічного телескопа Kepler, більш того, вона є не першою планетою, що знаходиться в так званій "зоні Златовласки", в області близько зірки, де температура на поверхні планети сприятлива і допускає існування води в рідкому стані. Однак, переважна більшість подібних до Землі планет відносяться до так званого класу супер-Земля, що означає, що їх розміри і маса значно перевершують розміри і масу Землі. Якщо взяти середній показник, то можна сказати, що всі такі раніше виявлені планети на 40 відсотків більше Землі.
Зірка системи Kepler-186 є червоної карликовою зіркою класу М, розміри якої в два рази менше розмірів Сонця. На частку таких карликових зірок припадає близько 70 відсотків від всіх зірок нашої галактики, галактики Чумацького Шляху. Kepler-186f є однією з п'яти планет цієї зоряної системи, самої далекої від зірки. Інші чотири планети Kepler-186b, Kepler-186c, Kepler-186d і Kepler-186e знаходяться на більш близьких до зірки орбітах, їх періоди обертання складають відповідно 4, 7, 13 та 22 доби, і вони занадто великі і палкі для того, щоб розглядати їх як кандидатів на існування життя.
Планета Kepler-186f всього у 1.11 разів більше Землі, тривалість її року, періоду обертання навколо центральної зірки системи, становить 130 земних діб і крім цього планета Kepler-186f знаходиться в межах зони Златовласки. Єдиним мінусом є те, що центральна зірка є карликовою зіркою, з-за цього планета Kepler-186f отримує від зірки енергії в три рази менше, ніж кількість енергії, що отримується Землею від Сонця. Тому опівдні на планеті Kepler-186f нагадує період за годину до заходу Сонця на Землі.
Хоча вченим вже досить багато відомо про планети Kepler-186f, її складу все ще залишається в таємниці. Виходячи з відомих розмірів і передбачуваної маси, вчені вважають, що не варто очікувати несподіванок і планета, швидше за все, буде звичайною кам'янистій планетою. Серед інших даних про планети Kepler-186f, які досі невідомі вченим, знаходяться дані про наявність у планети атмосфери, її склад та про наявність води на поверхні.
"Те, що планета знаходиться в сприятливій зоні і має відповідні розміри, зовсім не означає, що вона придатна для існування там життя. Температура на поверхні планети залежить ще від багатьох інших факторів, таких як наявність атмосфери, товщина атмосфери та її складу", - розповідає Томас Барклай (Thomas Barclay), вчений-планетолог НАСА, - "Виходячи з наявних даних ми можемо вважати планету Kepler-186f найближчим кузеном Землі, а не її близнюком. Хоча, варто визнати, у цієї планети є дуже багато спільних із Землею чорт".