Створений досвідчений безпілотник, який може сідати на електричні дроти подібно до птаха і поповнювати заряд акумуляторних батарей
Відомо, що дальність польоту і час безперервного перебування у повітрі електричних безпілотних літальних апаратів обмежується тільки ємністю їх акумуляторних батарей. І для того, щоб дотримати прийнятне співвідношення ваги самого апарата до ваги несомого їм корисного вантажу інженерам дуже часто доводиться йти на компроміс, жертвуючи ємністю акумулятора, завдяки чому електричні безпілотники повинні досить часто переривати виконання завдання, повертатися на базу або в спеціальний пункт для заміни або зарядки їх акумуляторних батарей. Але незабаром це все може залишитися в минулому завдяки роботі дослідників з Массачусетського технологічного інституту, які розробили і виготовили дослідний зразок безпілотника, який може, наче птах, сідати на електричні дроти і проводити підзарядку своїх акумуляторних батарей.
Ключовим елементом системи управління безпілотника-птиці є високочутливий датчик, здатний з відстані 4 метри зареєструвати електромагнітне поле, що випромінюється силовим електричним дротом. Крім цього датчик служить ще й індикатором, за допомогою якого безпілотник дізнається величину напруги струму, поточного по проводах. А після того, як безпілотник знаходить провід з відповідними параметрами електричного напруги цей електромагнітний датчик, що має досить високу роздільну здатність, починає працювати як посадковий маяк, забезпечуючи посадку безпілотника точно на вибраний провід.
Процес посадки безпілотника на електричний дріт вельми походу на те, як це роблять птахи. Досягається все це за рахунок використання механізму, що переміщує цент тяжкості літального апарату і системи крил, що має унікальні аеродинамічні характеристики. Зробивши посадку на провід, безпілотник міцно і надійно закріплюється на ньому і за допомогою спеціального механізму проникає крізь ізоляцію до металевої струмоведучої жилі дроти.
"Такі безпілотники ідеально підходять для проведення операцій за тривалого спостереження" - розповідає Джозеф Мур (Joseph Moore), доктор філософії з Массачусетського технологічного інституту, - "Завдяки їхнім невеликим розмірам вони відносно непомітні в навколишньому середовищі, а їх здатність заряджатися від електричних ліній дозволить з їх допомогою проводити операції практично необмеженої тривалості".