Menu

Космічний апарат Rosetta почав наводитися на свою мету - комету 67P

Космический аппарат Rosetta начал наводиться на свою цель - комету 67P


З моменту виходу із сплячого режиму, який стався 20 січня 2014 року, космічний апарат Rosetta за допомогою своїх камер вперше побачив наживо мету своєї місії - комету 67P, яка відома під назвою комети Чурюмова-Герасименко. Слід нагадати, що місія дослідницького апарату Rosetta, що реалізовується Європейським космічним агентством спільно з НАСА, полягає у зближенні апарату з вищезазначеної кометою і посадки спускного модуля на поверхню комети з метою всебічного вивчення цього космічного тіла.

Перші зображення комети 67P були отримані 20 і 21 березня за допомогою ширококутної і вузькокутової камер інструменту Optical, Spectroscopic and Infrared Remote Imaging System (OSIRIS). В цей час апарат і комету 67P разделало відстань у п'ять мільйонів кілометрів і для отримання чітких знімків потрібна зйомка з витримками від 60 до 300 секунд.

Космический аппарат Rosetta начал наводиться на свою цель - комету 67P


Космічний апарат Rosetta, який був запущений 2 березня 2004 року, знаходиться в космосі вже більш десяти років. 957 днів із цього терміну апарат провів у бездіяльності, перебуваючи в сплячому режимі і очікуючи підходу комети 67P до розрахункової точки. Вихід із сплячого режиму був успішно здійснений 20 січня 2014 року, а зараз, після візуального виявлення комети і розрахунків попередньої траєкторії зближення, апарат включить свої двигуни і відправиться з точку "рандеву", якої він повинен досягти в серпні цього року.

Слід зазначити, що на борту апарата Rosetta і спускного модуля Philae знаходиться досить велика кількість різноманітних наукових інструментів, за допомогою яких будуть проведені всебічні дослідження будови і складу матеріалу комети. Частина цих інструментів, Microwave Instrument for the Rosetta Orbiter, Alice (ультрафіолетовий спектрограф) і детектор Ion and Electron Sensor, були розроблені і виготовлені фахівцями НАСА в якості своєї частки участі в даній програмі.

|