Вчені з'ясували особливості структури внутрішнього радіаційного пояси Ван Аллена
Ні для кого не є секретом, що Землю оточують два радіаційні пояси, які відомі під назвою поясів Ван Аллена. Внутрішній пояс складається з високоенергетичних вільних електронів, а зовнішній - з протонів, які утримуються магнітним полем нашої планети. І нещодавно дані, отримані за допомогою супутників-близнюків RBSP, запущених з метою вивчення поясів Ван Аллена, дозволили вченим з'ясувати, що внутрішній пояс має неоднорідну структуру, його структура чимось нагадує похилі смуги, що прикрашають шкуру зебри.
Вчені вважають, що причиною неоднорідності структури внутрішнього радіаційного поясу є повільне обертання Землі, а не вплив сонячного вітру, як вважалося раніше. Вся справа полягає в тому, що супутники RBSP реєстрували неоднорідність структури пояси і під час низької сонячної активності, в періоди, коли сонячний вітер не міг чинити істотного впливу на радіаційні пояси.
Олександр Ухорский (Aleksandr Ukhorskiy), провідний дослідник з Лабораторії прикладної фізики університету Джона Хопкінса, розповідає з приводу зробленого відкриття: "Безпрецедентна роздільна здатність експерименту RBSPICE, обладнання якого реєструє високоенергетичні частинки радіаційних поясів Землі, дозволила нам з'ясувати, що електрони, які формують внутрішній пояс, розподілені в просторі нерівномірно. Розроблена нами математична модель показує, що саме обертання Землі є причиною вищезгаданої нерівномірності, і відкриття зроблене нами є демонстрацією того, як нові дані можуть корінним чином змінити наше розуміння фізичних процесів, що відбуваються біля Землі".
Обертання Землі виробляє слабке змінне електричне поле, яке пронизує весь обсяг внутрішнього радіаційного поясу. Електрони, з яких складається пояс, під впливом електричного поля, починають коливатися і формують свого "рідина" володіє слабким властивість в'язкості. Вплив неоднорідного електричного поля призводить до появи "хвиль" в цієї рідини, які формують структуру з більш щільних і більш розріджених областей, спостережуваних в обсязі внутрішнього радіаційного пояси Ван Аллена.