Туманність NGC 2174 - знімок космічного телескопа Hubble, зроблений на честь 24-ї річниці перебування в космосі
Навіть важко собі уявити, що космічний телескоп Hubble знаходиться на орбіті і успішно працює вже протягом 24 років. Запущений у космос 24 квітня 1990 року на борту шатла Discovery, і піддавався неодноразової модернізації телескоп Hubble є "автором" безлічі знімків глибин космосу, які є джерелом безцінної наукової інформації і деякі з яких надзвичайно красиві. Відповідно до встановленої традиції телескоп Hubble до дня його кожної річниці перебування в космосі робить видатний знімок, і до 24-ї річниці телескоп зробив приголомшливий знімок туманності NGC 2174, відомої під назвою туманності Мавпячою Голови (Monkey Head Nebula).
Туманність NGC 2174 знаходиться на видаленні 6400 світлових років від Землі в сузір'ї Оріона. Телескоп Hubble вже робив неймовірно красиві знімки цієї туманності у 2001 і 2011 роках, але зроблений недавно новий знімок є справжньою перлиною у всій колекції телескопа Hubble.
Слід зауважити, що різні туманності є улюбленою метою телескопа Hubble. Його можливості дозволяють побачити їх газопилові "пір'я", які разом з яскравими палаючими зірками створюють красиві космічні "пейзажі". Саме тому найбільш відомі знімки телескопа Hubble є знімками туманностей, як, наприклад, знімок туманності Тарантула, приурочений 22-й річниці, і знімок туманності Кінської голови, приурочений до 23-ї річниці перебування телескопа в космосі.
Те, що показано на наведеному вище знімку, є лише невеликою частиною всього зображення туманності Мавпячою Голови, а повний знімок у високому дозволі можна побачити на офіційному сайті телескопа Hubble за цією адресою. Цей знімок був зроблений в різних діапазонах інфрачервоного світла за допомогою камери Wide Field Camera 3 телескопа. Основним компонентом туманності є газоподібний водень, який іонізується потужними потоками ультрафіолетового випромінювання від прилеглих зірок, що в буквальному сенсі змушує сяяти цю "перлину" в глибинах космосу.