Menu

Компанія SpaceX збирається будувати ракети-носії і космічні кораблі багаторазового використання.

Компания SpaceX собирается строить ракеты-носители и космические корабли многоразового использования.


Президент аерокосмічної компанії SpaceX Елон Маск (Elon Musk) оголосив про плани компанії щодо створення першої в світі ракети-носія та космічного корабля багаторазового використання. Маск вважає, що застосування космічного обладнання багаторазового використання дозволить значно зменшити вартість запуску в космос корисних вантажів і космічних апаратів з людьми на борту. Таке зниження вартості зробить можливим збільшити обсяг досліджень в космосі і дозволить здійснити колонізацію інших планет, Місяця і Марса.

Згідно з проведеним фахівцями компанії SpaceX підрахунками, колонізація Марса зажадає посилки з Землі в дальній космос тисяч і мільйонів тонн вантажів. При збереженні нинішнього рівня витрат на запуски космічних апаратів така задача є абсолютно непідйомною не те, що для окремої країни, але й навіть для об'єднання, що включає в себе всі високорозвинені країни.

Однак, застосування обладнання багаторазового використання дозволить значно зменшити ці витрати. Звичайно, сам Маск визнає, що на шляху реалізації цієї ініціативи їм належить подолати чимало труднощів, компанія твердо має намір працювати в цьому напрямку, чітко бачачи перед собою подальшу мету. Цією метою є здійснення експедиції людей на Марс вже через 10-20 років.

"Вартість пального, кисню та інших "витратних матеріалів" для кожного запуску складає близько 200 тисяч доларів. Ця сума зовсім не вражає порівняно з вартістю ракети-носія, яка спалює паливо і гине, падаючи на землю або в океан. Очевидно, якщо ми зможемо використовувати ракету повторно, скажімо тисячу разів, це дозволить скоротити капітальні витрати на кожен запуск до рівня 50 тисяч доларів", - заявляє Елон Маск.

"Незабаром ми почнемо перевірку працездатності самої цієї ідеї, і якщо вона запрацює, то це стане величезним досягненням. Вже зараз ми має в своїх руках проекти багаторазових космічних апаратів, які існують на папері. Але всі їх характеристики і конструкція перевірені за допомогою комп'ютерного моделювання, проведені обчислення показують, що ідея повинна працювати, а чи буде вона працювати в реальності - покажуть реальні випробування".



|