Menu

Проект Outernet - вільний Інтернет без цензури з навколоземної орбіти

Проект Outernet - свободный Интернет без цензуры с околоземной орбиты


Якщо доступ до Інтернету є невід'ємною частиною сучасних прав кожної людини, то блокування різних сайтів і обмеження доступу до певної інформації є прямим порушенням прав людини. Ідея дотримання прав людини в цій області стала основною ідеєю, яка стоїть позаду нового проекту під назвою Outernet, амбітного плану некомерційного фонду Media Development Investment Fund (MDIF), розташованого в Нью-Йорку, які збираються надати вільний доступ в Інтернет кожній людині на земній кулі.

В основі проекту Outernet лежить створення і запуск на низьку навколоземну орбіту безлічі мініатюрних супутників стандарту CubeSat. Ці комунікаційні супутники будуть транслювати потоки даних, що приймаються від декількох сотень наземних станцій. Ця нова комунікаційна мережа, поки тільки в теорії, дозволить будь-якому мобільному і немобильному пристрою, який має у своєму складі устаткування Wi-Fi, отримувати дані в обхід будь-якої цензури.

В даний час організація MDIF веде попередню розробку конструкції комунікаційних миниспутников. Згідно подальшим планам, перші супутники повинні відправитися в космос в середині 2015 року та з часом на орбіту будуть виводитися додаткові супутники, що буде збільшувати площу покриття мережі в цілому.

Проект Outernet - свободный Интернет без цензуры с околоземной орбиты


Організація системи дозволить підключеним до мережі Outernet абонентам отримувати будь-яку інформацію навіть в тому випадку, якщо провайдери місцевого значення блокують доступ до неї. Але, як і в будь-якому іншому "благом" починанні, тут також є своя ложка дьогтю, портящая всю картину в цілому. Вся справа полягає в тому, що мережа Outernet на першому етапі буде працювати тільки в одну сторону, подібно супутниковим інтернет-систем, які були поширені кілька років тому. Для роботи ці системи вимагали наявності додаткового підключення наземного, за яким передавалися запити спеціалізованим проксі-серверів системи. Але, як зазначають представники фонду MDIF, при наявності достатнього фінансування проекту, мережа Outernet в майбутньому може стати двостороннім, забезпечуючи покриття у всіх, навіть самих віддалених куточках земної кулі.

Другим аспектом, псує загальне враження від проекту Outernet, є великі сумніви в тому, що ця мережа буде повністю вільною від будь-якого виду цензури та нагляду. "Уявіть собі, що за допомогою нашої мережі в загальне інформаційного простору зможуть влитися більш ніж чотири мільярди нових учасників", - пишуть представники фонду MDIF, - "Ми стоїмо за підтримку свободи інформації, але ми не настільки наївні, як може здатися. У світі є деякі місця, в яких надання доступу до інформації та кіберпростору може стати початком смертельної лавини, яка може нести загрозу всьому цивілізованому світу".

|