Menu

Астрономи виявили унікальну чорну діру крихітних розмірів, але володіє неймовірною міццю

Астрономы обнаружили уникальную черную дыру крошечных размеров, но обладающую невероятной мощью


В надрах галактики M83, розташованої на відстані 15 мільйонів світлових років від Землі, вчені виявили унікальну крихітну чорну діру. І як часто це буває в природі, природа, обділивши цю чорну діру розмірами, дала їй неймовірну міць і енергію. Центром космічного об'єкта MQ1, що відноситься до класу микроквазаров, є чорна діра, діаметром всього 100 кілометрів, тим не менш, навколишня її структура має розміри набагато перевищують розміри Сонячної системи, а джети, потоки частинок і високоенергетичного випромінювання, викидають з полюсів чорної діри, сягають у простір на відстань в 20 світлових років.

Чорна діра в центрі микроквазара MQ1 була виявлена групою астрономів з університету Кертина (Curtin University), очолюваної доктором Роберто Сорія (Dr Roberto Soria). Слід зазначити, що дана група входить до складу дослідників Міжнародного центру радіо-астрономічних досліджень (International Centre for Radio Astronomy Research, ICRAR) і займається вивченням незвичайних космічних об'єктів на кшталт микроквазара MQ1.

"Космічний об'єкт MQ1 класифікується як микроквазар, чорна діра, оточена міхуром гарячого газу, який постійно розігрівається енергією двох джетів, потоків, які вивергають в навколишній простір океани енергії та матерії. Будь-яке космічне тіло, що потрапило під удар "бластерів" чорної діри, моментально випаровується, а його матерія поповнює поступово виснажуються запаси матерії квазара" - пишуть вчені в описі зробленого ними відкриття.

Астрономы обнаружили уникальную черную дыру крошечных размеров, но обладающую невероятной мощью


"Джети, викидають чорною дірою квазара MQ1, спрямовуються в простір перпендикулярно площині галактики M83. Це дозволяє нам оцінити діючі там сили і приблизно визначити кількість енергії, якими оперує цей унікальний космічний об'єкт. Отримані в ході вивчення микроквазара MQ1 знання дозволяють нам дізнатися більше про ранніх стадіях розвитку деяких галактик, які мали місце бути близько 12 мільйонів років тому. І на деякі особливості відбувалися тоді процесів нам вказує наявність таких об'єктів, як квазар MQ1, об'єктів, які майже не зустрічаються в більш близьких до Землі областях космосу".

Згідно наявної інформації, микроквазар SS433, розташований у нашій власній галактиці, галактиці Чумацького Шляху, оперує енергіями і створює сили в 10 разів менші, ніж значення таких параметрів квазара MQ1. Це є ще одним доказом того, що в більш ранній Всесвіту відбувалося набагато більше високоенергетичних явищ і подій, ніж можна спостерігати в даний час.

|