Космічний рентгенівський телескоп NuSTAR буде знімати захоплюючі події і частини нашого Всесвіту.
Найближчим часом НАСА планує здійснити запуск нового космічного телескопа Nuclear Spectroscopic Telescope Array (NuSTAR), який зможе "побачити" всі види високоенергетичних космічних об'єктів і астрофізичних явищ, які, існуючи або вибухаючи, буквально рвуть на шматки навколишній їхній простір-час.
Телескоп NuSTAR розроблений для роботи в діапазоні високоенергетичного рентгенівського випромінювання, у разі успішного запуску, телескоп NuSTAR стане першим в історії космічним телескопом, що працюють у зазначеному діапазоні. Завдяки можливостям телескопа NuSTAR в рентгенівському діапазоні, вчені-астрономи і астрофізики отримають неймовірно цікаві знімки високоенергетичних космічних подій і явищ, які супроводжуються потужними викидами рентгенівських променів. До таких явищ відносяться чорні діри з масою, що перевищує в мільярди разів масу Сонця, розташовані в центрах галактик, вибухи наднових зірок, залишки від вибухів наднових, спалахи гамма-променів і неймовірно потужні потоки частинок, що рухаються на релятивістських швидкостях.
Рентгенівські промені дають чудові можливості для вивчення космічного простору, але за їх особливостей досить складно отримати чіткі і ясні картини і зображення. Коли використовується більше низькоенергетичне випромінювання, наприклад, видиме і інфрачервоне світло, для перетворення можна використовувати оптичні системи лінз і дзеркал, які дозволяють зосередити фотони світла виключно на поверхні чутливого датчика. Але рентгенівське випромінювання настільки сильно, що воно проходить без заломлення і спотворення через будь-які оптичні матеріали і поглинається замість того, що б відбиватися від дзеркальних поверхонь.
Тому для фокусування рентгенівських променів застосовують багатоступеневу обробку. Відбиваючі поверхні розташовуються під дуже невеликим кутом до напрямку падіння рентгенівських променів. І кожен раз промені відхиляються лише на невеликий кут, сходячись, зрештою, до центру датчика. Цей принцип зумовлює досить незвичайну форму телескопа NuSTAR, його щогла, довжиною 10 метрів, є конструкцією, що утримує низку поверхонь, що відбивають, а невеликий контейнер на кінці щогли є нічим іншим, як датчиком рентгенівського випромінювання.
Подібну конструкцію має рентгенівська камера EPIC супутника XMM-Newton, але на щоглі телескопа NuSTAR розташовується 130 поверхонь, що відбивають, що в три рази перевищує кількість поверхонь, що відбивають телескопа XMM-Newton.
Спочатку запуск телескопа NuSTAR був призначений на 22 березня цього року. Але в даний час була отримана інформація про те, що НАСА у зв'язку з деякими причинами перенесли запуск на більш пізній термін, точна дата якого стане відома пізніше. Телескоп NuSTAR відправиться в космос не класичним методом, за допомогою ракети-носія, запущена з поверхні Землі, а на борту ракети Orbital Sciences Pegasus XL, яка буде запущена з літака-носія Orbital L-1011. Літак-носій підніметься в повітря зі злітно-посадкової смуги бази ВПС США Ванденберг у Каліфорнії.