Класична музика у виконанні дуету космічних апаратів Voyager 1 і 2
Дані вимірювань та інша інформація, зібрана на їх шляху прямування космічними дослідними апаратами Voyager 1 і 2, вже дозволила вченим більш детально вивчити зовнішні планети Сонячної системи і дізнатися багато нового про процеси, що відбуваються на межі гелиосферы з міжзоряним космічним простором. А не так давно, фізик Доменіко Вичинанца (Domenico Vicinanza), менеджер високошвидкісний європейської комунікаційної мережі GEANT, взявши за основу близько 320 тисяч даних вимірювань, проведених двома космічними апаратами, створив фрагмент космічної класичної музики.
"Я використовував різні групи інструментів і різні музичні ряди для того, щоб представити в музичному вигляді обидва космічних апарату" - розповідає Вичинанца. Слід зауважити, що основою створеного музичного фрагмента є дані про кількість протонів з годинним інтервалом, зібрані датчиками космічних променів апаратів Voyager 1 і 2, які поділяють зараз багато мільярдів кілометрів космічної порожнечі
Але, крім музичної цінності, у цій п'ятихвилинної композиції є певна наукова цінність. "Мелодія є одним із видів надання наукової інформації, який в деяких випадках набагато практичніше, ніж аналіз цифрових даних, що зберігаються в громіздких таблиць. Математичний спектральний аналіз акустичних даних мелодії в деяких випадках може привести до виявлення закономірностей або інших явищ, які приховані у вихідних даних і які надзвичайно складно виявити іншими шляхами" - розповідає Вичинанца.
Слід зауважити, що на рахунку Доменіко Вичинанца знаходиться створення декількох подібних музичних композицій. У свій час ним було створено композиції на основі даних апарату Voyager 1, Великого Адронного Коллайдера, даних сканування мозку і звуків, видаваних при виверженні вулканів.