Menu

У конструкції китайського місяцеходу YuTu виникла механічна несправність

В конструкции китайского лунохода YuTu возникла механическая неисправность


Представники китайського Державного управління з науки, технологій, промисловості та національної оборони (State Administration of Science, Technology and Industry for National Defence, SASTIND) повідомили про те, що в конструкції китайського місяцеходу YuTu виникла несправність, яка зачепила механічну частину системи контролю і управління. Згідно з крупицями інформації, опублікованої китайським державним інформаційним агентством Сіньхуа, несправність виникла в результаті впливу на луноход "складної навколишнього середовища місячної поверхні", а в даний час китайські учені і інженери займаються пошуками шляхів вирішення виниклої проблеми.

Представники управління SASTIND повідомляють, що несправність місяцеходу виникла буквально напередодні його чергового переводячи в сплячий режим, процедура якого була ініціалізована рано вранці в суботу, за деякий час до настання місячної ночі. Слід зазначити, що ця "ночівля" є другим періодом двотижневого бездіяльності місячних дослідних апаратів протягом місячної ночі, періоду, коли на поверхні Місяця повністю відсутнє сонячне світло, а температура навколишнього середовища опускається нижче позначки в -180 градусів за шкалою Цельсія. Перша "ніч" була проведена близько місяця тому, обидва китайських місячних апарату перебували в режимі мінімального споживання енергії, а енергії, що виробляється радіоізотопними термоелектричними генераторами апаратів, вистачало лише на обігрів їх внутрішнього об'єму з метою запобігання виходу з ладу електронних вузлів.

У проміжку між двома ночівлями посадковий модуль chang'e-3 виконав серію спостережень за небом за допомогою свого бортового телескопа, а його камера ультрафіолетова виробила ряд спостережень за станом і процесами, що відбуваються в плазмосфере Землі. Також були виконані тести високочастотної комунікаційної системи, яка повинна забезпечувати зв'язок між посадковим модулем і місяцеходом. В цей же час луноход YuTu зібрав масу наукової інформації за допомогою радарної системи, оглядових камер, датчиків частинок рентгенівського випромінювання і пристроїв зйомки в інфрачервоному діапазоні.

За всю історію людство здійснило близько 130 дослідних місячних місії, а відсоток їх успіху склав всього 51 відсоток. У квітні 1962 року американський місячний апарат Ranger 4 зазнав невдачі в результаті відмови обладнання, що зробило неможливим передачу на Землю даних фотозйомки та наукової інформації і, врешті-решт, призвело до краху апарату, який врізався в поверхню темної сторони Місяця. У 1990 році Японія здійснила запуск апарату Хітен, який з-за несправності закінчив своє існування, врізавшись в Місяць в 1993 році. І цей список невдач, що спіткали місячні дослідні апарати різних країн у результаті відмов обладнання, можна продовжувати ще довго. Тому місію chang'e-3 вже зараз можна вважати частково успішною, а якщо китайським інженерам вдасться знайти прийнятне рішення і усунути несправність місяцеходу YuTu, то існує ймовірність успішного завершення місії chang'e-3 повністю.

|