Космічний апарат Rosetta пробуджується від 31-місячного сну та встановлює зв'язок із Землею
Фахівці Європейського космічного агентства (ЄКА) у понеділок, 20 січня 2014 року, у 18:18 за часом Гринвіцького меридіана отримали з космосу сигнал, який свідчить про те, що космічного дослідницького апарату Rosetta вдалося успішно прокинутися після майже повної бездіяльності протягом 31 місяця. Сигнал, якому знадобилося 45 хвилин для того, щоб подолати відстань у 670 мільйонів кілометрів, був прийнятий станцією Голдстоун (Goldstone), що розташовується в Каліфорнії і входить до складу мережі далекого космічного зв'язку НАСА Deep Space Network, після чого він був трансльований в Центр космічних операцій ЄКА (ESA Space Operations Center), Дармштадт, Німеччина.
Запущений в 2004 році, космічний апарат Rosetta перебував у бездіяльності з червня 2011 року, виконав перед цим набір досить складних маневрів, що дозволило йому набрати швидкість, достатню для того, щоб він міг наздогнати комету 67P, відому як комети Чурюмова-Герасименко, яка перебувала в той момент на відстані 800 мільйонів кілометрів від Сонця. В даний момент часу апарат Rosetta знаходиться на видаленні 673 мільйонів кілометрів від Сонця і на цій відстані його сонячні батареї ще можуть забезпечити апарат енергією, необхідною для запобігання заморожування його електронних систем.
В понеділок, о 10:00 за часом Гринвіцького меридіана, в надрах бортового комп'ютера апарату Rosetta спрацював таймер, сигнал якого запустив послідовність процедур пробудження всіх систем апарату. Затримка в 8 годин між початком пробудження і передачею сигналу на Землю була обумовлена те, що апарату потрібно нагріти його внутрішній простір до температури працездатності навігаційних датчиків. Потім, за допомогою інформації, зчитується з цих датчиків, апарат зупинив обертання, розгорнув свої сонячні батареї під оптимальним кутом до падаючих променів сонячного світла і націлив антену далекого космічного зв'язку в напрямку Землі.
Згідно з інформацією Європейського космічного агентства, апарат Rosetta і комету 67P розділяє відстань у 9 мільйонів кілометрів. Але, до зустрічі апарату з кометою пройде досить довгий час, яке буде заповнено процедурами тестування і калібрування всіх бортових систем і наукових інструментів апарату. В кінці травня 2014 року апарат Rosetta зробить серію включень своїх двигунів, що буде зроблено для корекції траєкторії польоту, яка повинна перетнутися з траєкторією руху комети. Також приблизно в цей час з відстані в 2 мільйони кілометрів будуть зроблені перші знімки комети 67P.
Рандеву апарату Rosetta з кометою відбудеться в серпні 2014 року. Після цього апарат відразу приступить до виконання своєї основної місії, в ході якої буде складена повна тривимірна карта ядра комети, будуть вивчені фізичні властивості та склад заморожених газів ядра комети, а після цього почнеться відстеження змін, яких зазнає ядро комети по мірі наближення до Сонця.
Якщо місія апарату Rosetta піде без збоїв та відповідно до графіка, 11 листопада 2014 року апарат запустить 100-кілограмовий зонд Philae у бік ядра комети. Приземлившись на поверхню ядра в обраній наперед точці, зонд Philae закріпиться на поверхні за допомогою гарпунів і крижаних буров. Після цього він зробить серію панорамних знімків, пробурить ядро комети на деяку глибину і зробить аналіз складу ядра і атмосфери комети.
"Астрономи завжди цікавилися структурою комет і іншими особливостями цих незвичайних космічних тіл" - розповідає Альваро Хіменес (Alvaro Gimenez), директор підрозділу Science and Robotic Exploration Європейського космічного агентства, - "Завдяки апарату Rosetta, дослідження комет перейдуть на якісно новий рівень, що дозволить нам дізнатися про них набагато більше, ніж за весь минулий до цього час".