Отримано перше зображення "космічної павутини", що зв'язує воєдино все у Всесвіті
Вчені-астрономи з Каліфорнійського університету в Санта-Круз, використовуючи 10-метровий телескоп зі складу обсерваторії W.M.Keck Observatory на Гаваях, отримали перші знімки "космічної павутини", мережі з матерії, що сполучає всі об'єкти у Всесвіті. На наведеному нижче зображенні можна побачити блакитну туманність, розмірами 2 мільйони світлових років, яка оточує надзвичайно яскравий квазар UM287. Високоенергетичне випромінювання квазара змушує світитися матерію туманності в певному діапазоні довжин хвиль, що дозволило вченим детально вивчити структуру і визначити деякі властивості ниток космічної павутини.
Згідно з розповіддю Себастіано Канталупо (Sebastiano Cantalupo), одному з провідних фахівців у даних дослідженнях, космічна павутина, розміром в 2 мільйони світлових років, "є винятковим астрономічним об'єктом. Вона просто величезна, її розміри мінімум в два рази перевищують розміри будь-якої відомої людям туманності, і вона простягається далеко за межі галактичного оточення квазара UM287".
Отримане вченими зображення служить підтвердженням теорії "космічної павутини", яка обплутує увесь Всесвіт, поєднуючи всі космічні об'єкти невидимими нитками, що складаються на 84 відсотки з таємничої темної матерії. Створена вченими комп'ютерна модель, показана на першому знімку, демонструє розподіл матерії ниток у Всесвіті, а на вставці показано область космічного простору, розміром в 10 світлових років, в центрі якої знаходиться квазар і на якій видно частини ниток, що складаються зі звичайної і темної матерії.
Зроблені вченими знімки є ключовим моментом у майбутніх пошуках інших екзотичних космічних об'єктів, відомих під назвою темних галактики. Згідно наявної теорії, темні галактики це вузли космічної павутини, відносно невеликі області простору, де матерія ниток павутини має надзвичайно високу щільність. На зображенні, складеному з комп'ютерної моделі, можна побачити кілька таких темних галактик, деякі з яких знаходяться в безпосередній близькості від звичайних галактик і туманностей. Частина матерії темних галактик потрапляє в звичайні галактики, але, як це ні парадоксально, велика частина матерії темних галактик і ниток павутини таки і залишається в розсіяному стані, не беручи участі у формуванні туманностей і нових зірок.
Вчені вже планують подальші пошуки ниток космічної павутини, темних галактики і інших екзотичних космічних об'єктів, що мають відношення до "темної" сторони Всесвіту. Не варто сумніватися в тому, що ці пошуки, рано чи пізно, дадуть результати, які значно розширять область знань людей про будову Всесвіту і про що відбуваються в ній процеси.