Машини-монстри: Sky Whale - проект величезного авіалайнера майбутнього з трьома пасажирськими палубами
Один з останніх концептів відомого в певних колах проектувальника Оскара Винэлса (Oscar Vinals) більше схоже на щось, створене для видовищних науково-фантастичних фільмів типу "Трансформери", ніж на реальний авіалайнер. Тим не менше, більшість з технологій, завдяки яким проект AWWA-VA "Sky Whale" може втілитися в дійсності, вже існують і деякі з них пройшли випробування часом. Згідно думку проектувальника, в конструкції літака використовуються всі передові технології з області матеріалів, це специализированнее сплави, керамічні матеріали, полімерні композити, армовані вуглецевим волокном або вуглецевими нанотрубками. Використання таких матеріалів дозволить максимально полегшити вагу авіалайнера, який важить насправді набагато менше, ніж можна собі уявити.
Фюзеляж, поверхні крил і інших елементів конструкції літака Sky Whale покриті шаром спеціального покриття, свого роду "розумної шкірою", яка може відновлюватися при незначних її ушкодженнях. На верхній частині фюзеляжу літака встановлені сонячні батареї, які забезпечують частина енергії, що вимагається для роботи внутрішніх систем цього літального апарату і його електродвигунів.
У рух авіалайнер призводять чотири гібридних електро-турбореактивних рухові установки, дві з яких встановлені в його задній частині, які можуть працювати на електричній енергії і на звичайному авіаційному паливі. Ці двигуни мають можливість повертатися на кут в 45 градусів, що дозволяє літаку злітати і сідати на більш низькій швидкості, ніж інші авіалайнери, використовуючи для зльоту і посадки більш короткі смуги. Допомагає більш короткого зльоту і посадці система так званих "активних крил". Всередині обсягу крила літака ближче до його фюзеляжу розташовані два прихованих пропелера, які приводяться в рух електричною енергією, створюючи додаткову вертикальну підйомну силу при маневрах зльоту і посадки.
За безпеку польоту відповідає сучасна система авіоніки, яка збирає всі дані з незліченної безлічі всіляких датчиків, сполучених з комп'ютерами системи за допомогою сигнальних проводів або бездротових технологій. Для полегшення долі пасажирів і екіпажу у випадку виникнення аварійної ситуації при зльоті або посадці крила літака мають спеціальні місця, де міцність їх конструкції штучно знижена до допустимого мінімуму. Це дозволить літаку в разі небезпеки позбутися від крил, усередині яких перебувають паливні баки і на яких встановлені двигуни, подібно до того, як ящірка відкидає свій хвіст.
Авіалайнер Sky Whale зможе перевозити 755 пасажирів, розташованих на його трьох палубах. Верхня палуба буде віддана в розпорядження пасажирів першого класу, які зможуть отримати максимум комфорту під час польоту. Середня палуба і частина нижньої палуби будуть віддані в розпорядження найчисленнішої групи пасажирів, пасажирів бізнес-класу, а частини нижньої палуби, розташовані в хвостовій частині літака і біля місць сполучення фюзеляжу з крилами, призначені для пасажирів економ-класу, яким доводиться терпіти під час польоту деякі незручності у вигляді шуму, видаваного двигунами і внутрішніми механізмами авіалайнера.
Машини-монстри - все про виняткових машинах, механізмах і пристроях в світі, від величезних засобів знищення собі подібних до крихітних точних пристроїв, механізмів і всього того, що знаходиться в проміжку між ними.