Відео: Що можна буде побачити на поверхні комети 67P?
В даний час космічний апарат місії Rosetta Європейського космічного агентства (ЄКА) і НАСА знаходиться на шляху до комети 67P, відомої як комети Чурюмова-Герасименко. В січні місяці апарат Rosetta займе стійку орбіту навколо ядра комети, а в листопаді наступного 2015 року, на поверхню ядра буде спущений апарат Philae, який закріпитись там і буде передавати на Землю зображення подій, які ще вживу не спостерігав ніхто з людей. Саме в цей час комети 67P почне "прокидатися" від тривалого "сну" під впливом променів сонячного світла, які будуть падати на її поверхню.
В даний час комети 67P являє собою кулю з смерзшейся суміші льоду і пилу. Спусковий апарат Philae встромить кілька гарпунів в поверхню комети і надійно закріпиться на ній, незважаючи на слабку силу тяжіння. Сонячні промені незабаром почнуть плавити ядро планети, що призведе до формування довгого хвоста, який можна буде бачити неозброєним поглядом. Те, що буде відбуватися при цьому, можна побачити на нижчеподаному відеоролику, нещодавно опублікованому НАСА. Звичайно, це лише фантазії художників, те, що буде відбуватися в реальності, може бути набагато масштабнішим і захоплюючим.
За минуле десятиліття близько десятка зондів і космічних апаратів наближалися до кометам, посилаючи на землю знімки їх ядер і іншу наукову інформацію. У 2005 році космічний апарат НАСА Deep Impact навіть вистрілив спеціальним знаряддям ядро комети Temple 1. Але апарати Rosetta і Philae стануть першими в історії космічними апаратами, які будуть перебувати на круговій орбіті біля комети і здійснять керований спуск на поверхню ядра.
Місія Rosetta, названа на честь відомого rosetta stone каменю, який свого часу дозволив вченим-археологам розшифрувати і зрозуміти давньоєгипетську иероглифическую писемність. Так як комети є замороженими залишками, що залишилися з часів формування Сонячної системи, вчені сподіваються, що дані зондів допоможуть їм зрозуміти процеси, які привели до формування системи і її планет.