Посадковий модуль Morpheus здійснює перший успішний випробувальний політ, який не закінчився катастрофою
Досвідчений зразок посадкового модуля, що розробляється в рамках проекту НАСА Morpheus вже протягом майже чотирьох років, здійснив черговий випробувальний політ, який став першим польотом в історії цього космічного апарату, який не закінчився його катастрофою. Політ проводився на території космодрому Космічного центру НАСА імені Кеннеді, на смугу якого в свій час приземлялися повертаються з космосу Шатли. Модуль Morpheus піднявся в повітря на висоту 15 метрів, залишався на місці протягом 15 секунд, здійснив горизонтальне переміщення на відстань 7 метрів і приземлився на заздалегідь підготовлену для цього майданчик.
Після того, як модуль Morpheus пройде довгу низку модернізації і випробувань, він буде використовуватися для доставки різних вантажів на поверхню астероїдів, Місяця та інших космічних тел. Цей космічний апарат, розміри якого дорівнюють розмірам середнього автомобіля, може нести у своїх вантажних відсіках до 500 кілограм вантажу різного роду, в ролі якого може виступати наукове обладнання, космічні апарати-роботи, паливо та інші рідкі речовини. Для здійснення безпечної посадки на модулі встановлена розроблена фахівцями НАСА автоматична лазерна система наведення ALHAT (automated and landing hazard avoidance), яка в режимі реального часу сканує і становить тривимірну карту поверхні в передбачуваному місці посадки.
Модуль, який здійснив перший успішний випробувальний політ, зовні є точною копією модуля, який потерпів крах в минулому році з-за відмови компонента одного з вузлів модуля, що послужило причиною порушення стабільного і стійкого польоту". Природно, внутрішня "начинка" модуля відрізняється від начинки його попередника, адже інженери НАСА врахували всі виявлені раніше недоліки.
Основною причиною низки невдалих попередніх польотів модуля Morpheus є те, що в цьому модулі використовується паливо нового типу, яке є більш безпечним і менш дорогим, ніж традиційні види палива, які використовуються в подібних космічних апаратах. Двигуни космічного апарату Morpheus працюють на метані і рідкому кисні, речовинах, менш агресивних до навколишнього середовища і тому придатних для більш тривалого зберігання в паливних баках. Така комбінація компонентів палива є досконалої нової для інженерів, розробляють космічну техніку, вона вимагає кардинально інших підходів та інженерних рішень, які перевіряються і допрацьовуються в ході вироблених випробувань.