Супутники RBSP зробили запис співу хору" магнітосфери Землі.
Виявляється, що наша планета, Земля, може співати. Але звуки, що видаються нею, вельми далекі від звуків співу, звичного людського слуху. "Співає" Земля з допомогою своєї магнітосфери, що випромінює радіохвилі, промодулірованний звуковими частотами, які вельми нагадують щебетання птахів, свисти і інші звуки, які зазвичай можна почути з допомогою радіо, не налаштованого на несучу хвилю. Особливо сильно це явище, яке отримало назву "хор світанку", проявляється раннім ранком, коли в магнітосфері й у верхніх шарах атмосфери з'являється маса заряджених частинок, що виходять за рахунок впливу енергії сонячного світла або принесених з космосу "першими поривами" сонячного вітру.
Запис співу Землі, або звуків, що видаються магнітосферою планети, яку можна почути на представленому нижче відеоролику, була зроблена дуетом дослідних космічних апаратів Radiation Belt Storm Probe (RBSP), які вирушили в космос в кінці серпня місяця цього року. Запис було зроблено 5 вересня і складається з п'яти різних фрагментів, з'єднаних в одну безперервну лінію. Кожен з фрагментів був отриманий в різному місці магнітосфери планети за допомогою інструменту Electric and Magnetic Field Instrument Suite and Integrated Science (EMFISIS), що входить до складу наукового устаткування космічних апаратів.
Місія RBSP полягає в розміщенні двох абсолютно ідентичних космічних апаратів на сильно витягнутих ексцентричних орбітах навколо Землі. Нижня точка орбіти знаходиться на відстані 600 кілометрів від Землі, верхня - на відстані 32.2 тисячі кілометрів. Обидва апарату, слідуючи один за одним по одній орбіті, проходять через внутрішній стабільний і менш передбачуваний радіаційні пояси Ван Аллена. На всьому своєму шляху апарати виробляють дослідження частинок, з яких складаються радіаційні пояси, вимірюють рівні сонячної, наведеної радіації і інші параметри, які використовуються вченими для вивчення магнітосфери Землі та її взаємодії з іншими космічними об'єктами і явищами.