Перший індійський марсіанський космічний апарат залишив навколоземну орбіту і попрямував у бік Марса
Перший індійський марсіанський апарат Mangalyaan, що в перекладі з хінді означає "марсіанський апарат", який був запущений в космос 5 листопада 2013 року, здійснив ряд маневрів на навколоземній орбіті, дозволили йому в неділю набрати необхідну швидкість, покинути "зону впливу" Землі і лягти на курс, що зрештою приведе його до зустрічі з Марсом. Згідно з інформацією, опублікованою представниками індійської Організації космічних досліджень (Indian Space Research Organization, ІSRO), останнім маневром, який виконав апарат Mangalyaan, було 20-хвилинне включення основного двигуна апарату, що додало йому швидкість, достатню для виходу з навколоземної орбіти.
"Перша фаза місії MOM (Mars Orbiter Mission), яка полягала в русі апарату по круговій навколоземній орбіті, закінчилася. Зараз космічний апарат знаходиться на курсі, який приблизно через 10 місяців польоту приведе апарат в точку зустрічі з Марсом, який рухається по своїй навколосонячній орбіті" - йдеться в офіційній заяві організації ІSRO, - "У даний час всі системи космічного апарату працюють належним чином і ми не прогнозуємо можливості виникнення несподіваних ситуацій в найближчому майбутньому".
Космічний апарат Mangalyaan, вага якого складає 1350 кілограм, за 300 днів польоту подолає дистанцію в 780 мільйонів кілометрів і досягне орбіти Марса у вересні наступного року. Якщо місія виявиться успішною, то Індія стане четвертою країною в світі, окрім Радянського Союзу, Сполучених Штатів і Європи, космічні апарати якої досягали Червоної Планети.
Зайнявши стабільну орбіту навколо Марса, апарат Mangalyaan займеться збором даних і буде проводити зйомку, знімки якої дозволять вченим визначити історію кліматичних змін на Марсі і знайти відповідь на питання, куди поділася вода, велика кількість якої у свій час перебувало на поверхні планети. Дані, зібрані апаратом Mangalyaan, будуть доповнювати дані, зібрані американським космічним апаратом Maven, який був запущений в космос через два тижні після запуску апарату Mangalyaan і який також буде займатися дослідженням марсіанської атмосфери.
Основна місія орбітального апарату Mangalyaan буде виконуватися протягом мінімум шести місяців. Весь цей час апарат буде обертатися навколо планети по еліптичній орбіті, найближча точка якої буде проходити на висоті 365 кілометрів від поверхні, а найдальша - на висоті 80 тисяч кілометрів.