Орбітальний дослідницький апарат MAVEN відправився в політ до Марсу
18 листопада 2013 року о 18:28 за часом Гринвіцького меридіана американське космічне агентство НАСА здійснила успішний запуск ракети-носія United Launch Alliance Atlas V. Ця ракета, запущена зі стартового майданчика 41 космодрому Space Launch Complex на мисі Канаверал, Флорида, вивела в космос розгінний ступінь Centaur з марсіанським орбітальним космічним апаратом Mars Atmosphere and Volatile EvolutioN (MAVEN), що стало початком першої місії з вивчення марсіанської атмосфери й по вивченню історії кліматичних змін на Червоній Планеті.
Згідно з офіційною заявою НАСА запуск ракети відбувся без єдиної проблеми. Ракета стартувала строго за раніше наміченим графіком. Завдяки реактивному двигуну RD-180, розвиваючого тягу близько 390 тонн, ракета успішно вийшла в космічний простір, де відбулося відділення від неї розгінного модуля Centaur. Спочатку двигун RL-10 розгінного модуля був включений на 4 хвилини і 18 секунд для первісного розгону космічного апарату MAVEN. Потім протягом деякого часу проводилася коригування траєкторії польоту і двигун модуля Centaur був включений знову, розпочавши стадію основного розгону.
Через 20 хвилин після початку розгону космічний апарат MAVEN відокремився від розгінного модуля Centaur, розгорнув свої сонячні батареї і почав свій 10-місячний політ до Марсу.
Космічний апарат MAVEN був доставлений на космодром на мисі Канаверал ще 2 серпня 2013 року на борту вантажного літака C-17. І аж до моменту запуску над цим апаратом велися роботи по встановленню обладнання, заправки паливом і всебічного тестування усіх система апарату.
Основна місія космічного апарату MAVEN, розрахована на термін в один рік, почнеться у вересні наступного року, коли апарат досягне Марса і займе стабільну кругову орбіту. Метою цієї місії є вивчення історії змін марсіанської атмосфери і зачіпають її інших процесів. Це дозволить вченим вивчити склад атмосфери, вплив на неї сонячного вітру і інші фактори, що пояснюють втрату Марсом більшої частини своєї атмосфери. Зібрані апаратом MAVEN дані будуть в якійсь частині служити підтвердженням, а в якійсь частині доповнювати дані, зібрані і стягуються зараз марсоходом Curiosity на поверхні планети.