Обсяг даних, переданих на Землю марсіанським орбітальним апаратом MRO, перевалив за позначку в 200 терабіт
Відомо, що марсіанський орбітальний апарат НАСА Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), який знаходиться на орбіті навколо Червоної Планети з 2006 року, служить не тільки для проведення досліджень поверхні Марса за допомогою своїх бортових інструментів, але і для передачі на Землю даних, прийнятих від марсоходів та інших космічних апаратів, що діють на поверхні планети. І ось нещодавно, обсяг всіх наукових даних, переданих на Землю апаратом MRO, перевищив позначку в 200 терабіт, що еквівалентно трьох місяців безперервної високоякісної відеозапису, і цей обсяг в три рази перевищує сумарний об'єм даних, переданих апаратами інших місій через мережу далекого космічного зв'язку Deep Space Network за останні 10 років.
В 200 терабіт даних входять всі наукові дані, передані на Землю апаратом MRO, при цьому, близько 99.9 відсотків від цього обсягу було вироблено шістьма інструментами і камерами, що знаходяться на борту орбітального апарату, і лише 0.1 відсоток склали дані, передані з поверхні марсоходами Curiosity, Spirit і Opportunity. Слід зауважити, що зазначена кількість даних не входять дані телеметричної інформації та команд управління, які фахівці Лабораторії НАСА з вивчення реактивного руху (NASA Jet Propulsion Laboratory, JPL) і підрозділи Space Systems компанії Lockheed Martin використовують для діагностики стану і управління роботою космічного апарату.
Космічний апарат MRO передає дані на Землю за допомогою 3-х метрової антени і передавача, який забезпечується електричною енергією сонячними батареями, сумарна площа яких складає 20 квадратних метрів. Кожен день передавач апарату MRO посилає в бік Землі по декілька пакетів даних, які уловлюються великими параболічними антенами мережі далекого космічного зв'язку Deep Space Network, які розташовані в США, Іспанії та Австралії. Шматки пакетів даних, прийняті антенами, що знаходяться в різних куточках земної кулі, передаються в JPL, де з них за допомогою складного програмного забезпечення, що виконується на потужному комп'ютері, збираються і дешифруються повні пакети, передані апаратом на Землю.
Всі наукові інструменти апарату MRO дозволяють вченим досліджувати поверхню, глибини і атмосферу Марса з безпрецедентним рівнем деталізації. Його основний інструмент - камера з високою роздільною здатністю, з допомогою якої були зроблені знімки площі, еквівалентної 1.92 відсотка від загальної площі Марса, на яких можна розрізнити окремі об'єкти, розміром близько метра. Також на борту апарата є камера з більш низькою роздільною здатністю, здатної розрізнити об'єкти, розміром з тенісний корт, але з допомогою цієї камери вже було "охоплено" 83.6% поверхні Марса, а деяка частина знімків була зроблена в стереоскопічному тривимірному режимі. На борту апарата є MRO радар і інші інструменти за допомогою яких вчені можуть ідентифікувати склад гірських порід на поверхні планети, заглянути на деяку глибину і досліджувати підземні шари, вимірювати зміни щільності атмосфери Марса і стежити за марсіанськими "погодними умовами в масштабах всієї планети.