Тест п'яти Android Mini PC
Начинка випробовуваних практично однакова:
Minix X5 mini - Dual core A9 ПРОЦЕСОР, 1 гб DDR3 RAM, 8Гб Флеш, 802.11n Wi-Fi;
Minix G4 - Dual core A9 ПРОЦЕСОР, 1 гб DDR3 RAM, 8Гб Флеш, 802.11n Wi-Fi;
TV mini PC - Dual core A9 ПРОЦЕСОР, 1 гб DDR3 RAM, 8Гб Флеш, 802.11n Wi-Fi;
Rikomagic MK 802S - Dual core A9 ПРОЦЕСОР, 1 гб DDR3 RAM, 8Гб Флеш, 802.11n Wi-Fi;
Measy All in one PC - Dual core A9 ПРОЦЕСОР, 1 гб DDR3 RAM, 8Гб Флеш, 802.11n Wi-Fi;
Відмінності є у периферії і версії OS. Скажімо, десь встановлені порти USB 3.0, десь USB 2.0. В якомусь з девайсів варто Android 4.1, десь-4.2. Але в основному залозі відмінностей немає ніяких.
Почнемо. Так вже вийшло, що підключати пристрій до телевізора я почав в зворотному порядку - не з першого, а з п'ятого. Вже не пам'ятаю, чому.
Таким чином, першим, хто був увіткнутий у гніздо HDMI телевізора виявився Measy all in one Mini PC.
Власне, на цьому кроці я мав намір тест і завершити - блоку живлення-то немає. Ну, влазить в гніздо - вже добре. Але тут я зачепився поглядом за валявшееся поруч зарядний пристрій для мого телефону HTC Desire Z. Роз'єм - той же самий - miniUSB, напруга - 5 вольт. Встромив - запрацювало.
Після завантаження пристрою, яка зайняла 35-40 секунд, на екрані телевізора з'явилася ось така симпатична картинка. Миша і клавіатура заробили моментально, як я вже писав вище. Щоб не сильно морочити собі голову з придумуванням різних тестів, вирішено було скористатися досить відомим в андроидной середовищі тестом AnTuTu. Він тестує всі вузли комп'ютера, безкоштовний, малий за розміром і у нього є своя рейтингова система балів, що дозволить порівняти продуктивність пристроїв - те що треба, загалом.
На жаль, з тестом нічого не вийшло - після запуску тестів, він валився, ледь дійшовши до 8% виконання. Причому, не просто вилітав тест, а весь комп'ютер йшов до перезавантаження. Мені навіть згадалася молодість, Windows95-98, які точно так само, раптово могли звалитися без будь-якого попередження. Робити нема чого, спробую хоч скріншотів наробити - фотографії екрану телевізора виглядають просто жахливо. Однак і тут нічого не вийшло. Ні одна програма для скріншотів не запрацювала - спробував три штуки. Програма робила вигляд, що запустилася, але здійснювати захоплення екрану і зберегти його в файл відмовлялася зовсім. Ніяких помилок - просто нічого не відбувалося.
Ну ладно, справа-то житейська. Але хоч кіно-то мені покажуть? Моє улюблене, наприклад - Inception з Леонардо Ді Капріо, якого я до цього фільму на дух не переносив, а тут подиж ти. Кіно, у вигляді копії DVD9 було залито на microSD картку і моє домашнє мережеве сховище, щоб випробувати роботу wi-fi модуля. До речі, як можна побачити на фотографії (індикатор у правому нижньому куті), чутливість wi-fi антени не дуже хороша. Роутер Asus RT-N16 був метрів за 5 від комп'ютера. Правда, між ними був телевізор - як ви пам'ятаєте, миниПЦ стирчить HDMI гніздо на задній панелі - можливо, це зіграло свою роль.
Кіно я все ж подивився. Вірніше - спробував. Відео відтворюється з ледь помітним посмикуванням зображення. Від цього ефекту дуже швидко втомлюються очі і навіть починає боліти голова. Причому, абсолютно неважливо, з якого носія відтворювався відеопотік - з картки або з мережі через Wi-Fi. Відео не гальмувало, не було пропуску кадрів, просто злегка подергивалось. Що це таке - пес його знає, але дивитися неможливо.
Все інше працює, як і на будь-якому комп'ютері з ОС Android - браузер впевнено вантажить сайти, правда на керуючі сигнали відгукується з деякою затримкою. Загалом враження від цього миниПЦ дивні - комплектація - дивна, робота з відео - дивна, вбудована камера теж приводить в подив. Народила цариця в ніч...
Наступний пацієнт - Rikomagic MK802S - просто відмовився включатися. Взагалі і навідріз. По корпусу стукав, протирав ганчіркою, прізвище та паспортні дані свої називав - не допомогло. Судячи з усього, зразок мені попався невдалий, таке трапляється.
Переходимо до пацієнта номер три - безіменного сина полку.
На цьому пристрої відмінно заробила програмка для перетворення скріншотів, так що можна подивитися на нормальні картинки, не ламаючи собі очі про фотографії.
Після завантаження з'являється робочий стіл з купою вже встановлених на ньому віджетів:
Відразу запустив AnTuTu і ось, що він розповів після благополучного завершення:
Всередині тесті навіть є якась порівняльна гістограма, що дозволяє оцінити тестовану залізяку на тлі інших, досить відомих залозок:
Ну, загалом наш піддослідний не блищить особливими талантами в частині швидкодії, але все-таки, він не останній.
Однак, тести - це здорово, але ми будемо дивитися не тести, так і слухати теж.
Перегляд відео приніс дві новини. Хороша - ніяких посмикувань, як у попередньому випадку не спостерігається, відео з microSD картки відтворюється просто відмінно. А ось відтворення цього ж відео через wi-fi викликало труднощі, видимі неозброєним поглядом - гальмувало. З wi-fi у цього пристрою взагалі вийшла дивна історія - мережа періодично вимикалася. Причому, зовсім. Складалося таке відчуття, що мережевий модуль просто відключали, нікому про це не сказавши, хвилин через 15-20 роботи комп'ютера. Перезавантаження пристрою не допомагала. Лікувався недуга тільки відключенням живлення на 5-10 хвилин. Складно сказати - загальна ця хвороба або тільки мій екземпляр її страждав?
Браузер гальмував сильніше, ніж у попереднього піддослідного - важко відгукувалися і елементи управління, і сайти вантажилися кілька тормознуто.
Ще один дивний і кумедний глюк виявився при перегляді зображень. Я накидав на картку microSD різних картинок і спробував переглянути їх через вбудовану програму для перегляду зображень. Перша картинка чудово повлялась на екрані, але при переході до наступної картинці з'являлася знову таж сама перша картинка. Тобто, виходить, що подивитися можна тільки одну картинку - ніякої полігамії - є одна картинка і добре.
Коротше кажучи, почуття теж змішані - з одного боку, відмінне відтворення відео і непогані результати тестів, з іншого - дивні і прикрі глюки, які особисто для мене абсолютно неприйнятним.
Наступний! Другий зразок - Minix G4.
На жаль, на цьому пристрої знову відмовилася працювати яка-небудь програма для виробництва скріншотів, так що доведеться дивитися криві фотографії.
Час завантаження нічим не відрізняється від попередників, після завантаження з'являється наступне:
Запускаємо тест, результат:
Результат, до речі - найнижчий серед тестованих зразків. Але подивимося, як він буде себе вести з реальними додатками.
А ось з реальними додатками G4 справляється просто на п'ять балів. Відтворення відео відмінне - і з картки, і через мережу, по wi-fi. Ніяких гальм, ніякої сіпанини. Браузер літає, інтернет в браузері - теж. Єдине, що пригальмовує - це пульт ДУ. Команди, передані через нього виконуються з невеликою, але все ж помітною затримкою. Та й гаразд - є миша з клавіатурою.
Загалом, мабуть перший пристрій з тестованих, про яке можна сказати, що воно дійсно працює в прямому сенсі цього слова. Цілком реально використовувати його як мультимедійну приставку до телевізора і лежачи на дивані зі склянкою кефіру, ліниво полистывать новини в інтернеті.
Переходимо до останнього, а по суті - до першого пристрою - Minix X5 mini. Не дивлячись на назву, місця вона займає більше всіх.
Після включення на одній з здаються абсолютно глухими стінок, таємничо спалахує синій світлодіод. Я навіть сфотографував його. Справа, до речі, стирчить приймач бездротового комплекту.
Після завантаження операційної системи з'являється наступне питання:
Як ви пам'ятаєте, ця моделька теж комплектується пультом ДУ і тому виробник вирішив оснастити апарат крім стандартного інтерфейсу ще й особливою - спеціально для зручності використання пульта ДУ.
Якщо жмакнуть іконку зліва - отримаємо стандартний робочий стіл з віджетами:
Якщо праву - інтерфейс a-la Windows8, хоча, цілком може бути, що звідти нічого і не змальовували, але щось мені сумнівно:
За цим квадратикам можна просто і швидко переміщатися з допомогою кнопок пульта і запускати ваші програми. Працювати з пультом справді комфортно, майже завжди вдається зробити ту дію, що задумав.
Тест AnTuTU дає цьому пристрою аж 13156 папуг. Хоча, чому весь час папуг? Пора по-новому підходити до імен одиниць вимірювання різних тестів. Пропоную - оселедця. Стало бути, 13156 оселедців.
Це найвищий результат серед протестованих пристроїв.
Але от дивна річ. Не дивлячись на те, що на сайті виробника сказано, що у пристрої застосовано саме RK3066, AnTuTu наполягає, що процесор тут зовсім інший.
А саме - Samsung Exynos 4412. При тому, що ядер він обнаружевает таки дві штуки. Але штука в тому, що у Exynos 4412 4 ядра. Тих же самих - Cortex-A9, але чотири. У чому тут підступ сказати складно, бо, як я писав у першій частині, радіатор приклеєний до процесора термоклеєм і віддерти його цивілізованим способом не представляється можливим. Ось така загадкова історія трапилася.
Що стосується реальних додатків, то тут X5 показав себе кілька капризно. З одного боку - те, що стосується Інтернету відбувається дуже швидко і безглючно. З іншого боку - знову ці безглузді посмикування відео, від яких починають боліти очі. Та вже знайома проблема з виведенням картинок. Відкрив одну картинку - вільний, ніякої іншої картинки тобі не покажуть, крім тієї, що ти вже бачив.
Швидше за все, це якийсь дивний глюк прошивки, можливо, її оновлення врятує положення.
Ось за це я і недолюблюю синтетичні тести. Вони, звичайно, дають уявлення про будову, але зрозуміти - чи можна працювати з ним чи не можна, можна тільки в реальних додатках. Minix G4 отримав мінімальні бали в тестах, але при цьому працював з додатками на ура, на практиці переконавши мене в тому, що їм цілком можна користуватися. І навпаки - наворочений X5, який отримав максимальну кількість оселедців повів себе глючно і дивно
У висновку хочеться сказати, що сама ідея подібних пристроїв досить цікава і може обростати різними додатковими фічами і наворотами, враховуючи застосовувану ОС. Для того, щоб користуватися таким девайсом потрібно всього кілька рухів і пристойний телевізор, щоб не зламати собі очі. Застосоване залізо дійсно дозволяє цілком комфортно сидіти в інтернеті, дивитися відео, в тому числі HD, слухати музику, в тому числі онлайнові радіостанції. Я, до речі, пробував - чудово виходить. Але, на жаль, програмна частина поки що не дуже радує стабільністю і функціональністю. Будемо сподіватися, що це поки - були б кістки, а м'ясо наросте, як каже моя бабуся.
Якщо задумаєте купувати одну з таких штуковин, пам'ятайте про те, що до неї необхідно придбати безпровідний комплект клавіатура+миша. Ну, якщо звичайно, ви не берете модель з пультом ДУ. Не женіться за самими дешевими моделями, вони можуть виявитися зовсім не робочими. Дивіться на комплектацію - все-таки блок живлення в комплекті має бути, так і HDMI кабель бажаний.