Про можливості Apple TV.
Одним з найбільш важливих досягнень сучасної софта можна по праву вважати можливість пов'язувати свої мобільні девайси з комп'ютерами та іншими пристроями.
На цьому полі розігралася справжня битва. Зараз мало який більш або менш відомий сервіс не пропонує можливість довантажити в нього свої документи і синхронізувати їх між пристроями. І під документами я маю на увазі далеко не тільки файли формату *.doc. Нам хочеться, щоб купивши музику на комп'ютері, за п'ять хвилин до виходу з будинку, ми б вже по дорозі слухали її через свій плеєр, Хочеться, щоб файл, який ми писали в поїзді або літаку, миттєво з'явився б на нашому комп'ютері, як тільки ми його відкриємо. Щоб відео, музика, ігри, і все що у нас є, на одному пристрої, працювало на іншому. Величезна кількість сучасних сервісів намагаються задовольнити ці наші бажання. Для мене особисто символом такої синхронізації є Apple. Тут хтось захоче посперечатися, але те, що робить ця фірма можна назвати словом “синергія”: купуючи кожне нове пристрій Apple ти отримуєш більше, ніж якщо б у тебе були б такі ж пристрої, але різних фірм. Саме тому ми можемо прийти додому до знайомого і побачити, що у нього маса всяких приладів, на яких зображено надкушене яблуко. Давайте відвідаємо одного з таких знайомих. Зайдемо в кімнату, де стоїть телевізор і сконцентруємо увагу на маленькій чорній коробочці, яка стоїть поруч з великим широкоекранним телевізором. На коробочці вже відомий нам символ. Це - Apple TV.
Що таке Apple TV? Ігрова приставка? Синхронізатор музики і відео з комп'ютером? Сам по собі комп'ютер? Вирішувати вам. Щоб встановити Apple TV, досить відкрити заводську коробку, де лежать сам Apple TV, шнур для підключення пристрою до розетки і пульт. Це все, що йде в комплекті. Підключити Apple TV до телевізору можна двома шляхами: через порт HDMI (зараз він є у всіх сучасних телевізорів) або через компонентний відео - і аудіокабель. Але в будь-якому випадку доведеться придбати цей кабель самостійно. Включивши вже підключену коробочку, відразу ж єднаємося з інтернетом, що робиться з допомогою пульта. Проблема лише в тому, що кнопок на пульті немає і щоб ввести пароль вам треба спритно пересувати стрілками по з'явився на екрані англійським алфавітом. Як тільки ви закінчили - прилад готовий до використання.
Про можливості Apple TV можна розповідати довго. Перш за все, ви побачите головне меню. У ньому будуть розділи “Фільми”, “Музика”, “Комп'ютери” і “Налаштування”. У перших двох буде видно магазин iTunes і записи, куплені вами в iTunes store. Вкладка “комп'ютери” - для прослуховування музики з вашого пристрою, але про це трохи пізніше. Під цим можна побачити програми, які встановлені на Apple TV. З найбільш відомих тут є: flickr, vimeo і youtube. Із знайомих шанувальникам Apple: радіо і подкасти, фотопоток і трейлери. Є ще кілька програм більш актуальних для Америки, наприклад, для перегляду результатів матчів різних американських команд з різних видів спорту або онлайн трансляція каналу Wall Street Journal Live. Нещодавно з'явилося два нових сервіси: це Qello, пропонує величезну колекцію концертів за 5 доларів в місяць і Chrunchyroll для любителів аніме (теж за окрему плату). Взагалі, від появи iTunes store в Росії Apple TV повинно було сильно виграти. Багато в чому, особливо що стосується музики, це дійсно так. Можна купити будь-який трек не встаючи з дивана, прямо на своєму телевізорі. Але що стосується фільмів - все не так однозначно: поки бібліотека фільмів вельми невелика. До позитивних сторін належать якість і можливість взяти відео напрокат на 48 годин. Проте, знову ж таки - доступні для прокату будуть не всі фільми з і без того поки убогою колекції. Треба зауважити, що Apple TV не зберігає інформацію, а постійно в потоковому режимі качає її з інтернету.
Тепер поговоримо про головної функції Apple TV. Це, безсумнівно, можливість переглядати на телевізорі контент, який ви зберігаєте на іншому пристрої: будь то комп'ютер, телефон або планшет. Причому не обов'язково, щоб це був Apple. Тобто якщо у вас Windows і на ньому варто iTunes, ви теж без проблем можете користуватися цим, в даному випадку, приймачем. Спочатку, звичайно, передбачалося, що посилати на Apple TV можна буде тільки легальну продукцію, куплену в iTunes store, але, враховуючи все вищесказане про колекцію фільмів, і те, що у нас iTunes store з'явився зовсім недавно, це, безсумнівно, було б великим обмеженням. Тому для того, щоб надсилати відео, слід безкоштовно завантажити програмку Air Video і вся ваша колекція фільмів моментальнопереходит на екран телевізора. Працює Apple TV без затримок, все стабільно і швидко. Єдине - я не раджу вам сидіти за комп'ютером на колінах, перемикаючи Apple TV з пульта. Пульт чудово пристосовується і до вашого комп'ютера теж. Виправити це можна, якщо зайти в “налаштування” і набрати в пошуку “відключити пульт ДУ”. І ще один момент для батьків: якщо ви здійснюючи покупку натиснули “зберегти пароль”, то в майбутньому при будь-якій покупці вас його питати не будуть. Вже були випадки, коли діти, просто граючись, заходили і купували півмагазину на гроші нічого не підозрюють батьків.
Трохи про додаткові можливості. Зараз є цілі сайти, присвячені Apple TV. Для того, щоб розповісти про всі можливості, мені знадобилося б написати цілу брошуру. Але, тим не менш, розповім про парі з них. Apple рекомендує програму Remote. За допомогою неї ви зможете повністю керувати Apple TV зі свого планшета або мобільного телефону. Деякі сервіси пропонують зробити з Apple TV - коробку для перегляду цифрового телевізора. За окрему плату, звичайно, але в кожному разі це набагато дешевше, ніж вам запропонує будь-який оператор. Наступне - це можливість перетворити свій телевізор з допомогою Apple TV в ігрову приставку. Нещодавно вийшла програма, за допомогою якої можна грати в ігри, використовуючи як джойстика свій iPhone. Є ще багато варіантів використання Apple TV. Обмеження - тільки ваша уява і здатність довго сидіти на різних сайтах, дізнаючись, як ще можна використовувати ваше нове придбання.
Підведемо підсумки. Особисто мені необхідність покупки Apple TV видається сумнівною. Якщо все, що я описав для вас прийнятно - беріть не замислюючись. Однак зараз можна з'єднати свій комп'ютер, планшет і мобільний з телевізором за допомогою звичайного Wi-Fi просто вбудованого в телевізор. Крім того, у багатьох телевізорах є вже велика кількість вбудованих додатків, що дозволяють дивитися фільми і нові серіали онлайн та, часом, абсолютно безкоштовно. Для ігор теж можна знайти більш відповідну приставку. Молодь звикла дивитися все через інтернет, а не по телевізору, і тут тільки питання в задоволенні побачити завантажені фільми на великому екрані, насолоджуючись якістю зображення і звуком Dolbi Surround. Питання як завжди в тому, чого ви чекаєте від приставки, і для чого вона вам.
Віртуозне володіння пультом
За прогнозами експертів, до 2014 року кожен третій продається телевізор буде мати в назві приставку “smart” (розумний, за аналогією smart phone - розумний телефон). Але вже зараз багато покупців, вибираючи новий телевізор, віддають перевагу просунутим моделям. З одним застереженням - ті, хто хоча б у загальних рисах уявляє, на що здатний цей телевізор і що він вміє. На жаль, продавці в магазинах не дуже сильні в “подачі” розумних телевізорів. Чому вони впевнені, що для покупців важливіше можливість перегляду фільмів у 3D, а інформацію про можливості виходу телевізора в інтернет з них доводиться витягувати “кліщами”. Але не будемо про сумне. Спробуємо коротко розповісти, що вміють “розумні” телевізори. Для початку треба сказати, що вони сумісні з усіма носіями - відтворювати контент (відео, фото, музику) можна як з флешок і жорстких дисків, так і підключаючи до телевізора цифрові фото-і відеокамери, смартфони та інші гаджети. Підключивши Smart-TV до домашнього роутера (за допомогою кабелю або Wi-Fi), ви отримуєте ще один повноцінний комп'ютер для інтернет-серфінгу. Все просто - відкриваєте браузер - заходьте на улюблений сайт і дивіться, читаєте, граєте на великому екрані, не встаючи з дивана. Крім браузера меню, телевізор запропонує вам вибрати і встановити програми. Серед них такі, наприклад, як відеохостинги YouTube і Vimeo, канал з науково-популярними відеолекціями Ted, російські ресурси з легальним безкоштовним контентом - наприклад ivi.ru, пропонує фільми і мультики, ресурс з російськими і зарубіжними фільмами і серіалами, що пройшли в ефірі zoomby.ru і безліччю інших освітніх, розважальних програм, що пропонують безкоштовний або недорогий легальний контент для скачування або напрокат. Крім того, в магазині додатків для розумних телевізорів знайдеться безліч ігор - від гонок вікторин та інтелектуальних ігор типу “100 до 1″ та “Що? Де? Коли?”.
На те, щоб розібратися - що дивитися, володарю розумного телевізора знадобиться віртуозне володіння пультом. І тут на допомогу приходять інші недурні гаджети. Далеко не всі знають, що замість пульта можна використовувати планшет або смартфон. Приміром, для того, щоб дивитися відео та фільми на великому екрані, треба просто зв'язати смартфон/планшет і телевізор за допомогою Wi-Fi. Після цього можна знайти потрібний відеоролик на тому ж YouTube на вашому iPhone, iPad або пристрої на Android і натиснути на значок відтворення на телевізорі.
Ще одна корисна і потрібна можливість роботи гаджета і телевізора в одній команді - використання смартфона або планшета в якості пульта. Для цього треба скачати в магазині додатків програмку - частіше їх там розміщують виробники телевізорів, але є і “пульти” від незалежних розробників програмного забезпечення. У цьому випадку, навіть якщо собака з'їсть рідний пульт телевізора, ви зможете керувати ним, не встаючи з дивана.
Коли телевізора немає
Набув а серпні чинності антипіратський закон починає повільно, але вірно боротьбу за легалізацію контенту в інтернеті. Якщо раніше не було проблемою пропустити ефір улюбленої програми, фільму або серіалу, які через кілька хвилин після завершення, можна було відшукати в мережі, то тепер скачування і розміщення такого вмісту може привести на лаву підсудних. Але навіщо ризикувати, якщо ваш планшет або смартфон може попрацювати телевізором для вас, навіть якщо ви знаходитесь на пляжі курортного готелю або в закордонному відрядженні. Якщо у вас є доступ в мережу інтернет - ви можете дивитися ефірне телебачення в будь-якій точці земної кулі. Для простого доступу потрібно всього лише скачати кілька програм-оболонок. Але до цієї теми ми ще повернемося.
Опубліковано на Інтернет-порталі “Російської Газети” (зареєстрований в Роскомнагляді 21.06.2012 р. Номер свідоцтва ЕЛ№ ФС 77-50379)27 вересня 2013 р. (http://www.rg.ru/2013/09/27/apple-site.html)