Samsung PS51D8000 - новий, рекордно тонкий Smart TV плазмовий телевізор
Компанія Samsung побила черговий рекорд! Слідом за рекордно тонкими LED-телевізорами вона представила тонкі плазмові панелі. Не витончені, а реально тонкі. І до того ж самі розумні з усіх.
До надтонким LED-телевізорів ми, розбалувані хорошою апаратурою, вже звикли. Втім, з технічної точки зору в цьому немає нічого фантастичного, адже власне РК-панелі в них дуже тонкі - не більше міліметрів в товщину. Підсвічування забезпечує теж дуже витончена конструкція - тонкий лист напівпрозорого акрилу, підсвітлюваний з торців світлодіодами. Від нього навіть тепло відводити не обов'язково. Інша справа плазма.
Плазмові матриці виготовляють не з гнучкого пластику, а з скла, тобто для достатньої міцності вони повинні бути набагато товщі. До того ж вони світяться самі і дуже сильно нагріваються, тому при показі світлих сцен їх яскравість спеціально обмежують, щоб уникнути перегріву. Відповідно, їм життєво необхідний відвід тепла, причому бажано примусовий, з вентиляторами і спеціальними вентиляційними каналами. Все це ускладнює завдання зменшення товщини плазмових апаратів. Більш того, деякі розробники вважають, що тонку «плазму» зробити просто неможливо. Проте в Samsung так явно не думають. І цей телевізор - чудовий тому приклад.
З першого погляду ніколи й не подумаєш, що він взагалі плазмовий. 3,7 см - це нормальна, ні, навіть дуже непогана товщина для сучасного LED-дисплея, причому з бічної, а не прямий підсвічуванням. Не всі компанії досягли такого показника і в своїх найдорожчих світлодіодних моделях, а вже про «плазму» і говорити нічого. У кращих зразків, представлених в цьому році, таку товщину має тільки частину панелі. Тут же - в самому товстому місці! А по краях - і зовсім трохи більше сантиметра!
Втім, саме такого технологічного прориву і чекаєш від телевізора, належить до вищої серії найбільшого виробника електроніки на планеті. Як же домоглися цього результату інженери Samsung? Очевидно, з допомогою цілого комплексу різних заходів. Samsung PS51D8000 оснащений абсолютно новою матрицею, у неї навіть діагональ нестандартна - 51 дюйм (129,5 см). Навіщо її збільшили лише на 2,5 см? Просто так вийшло: загальний розмір матриці залишився стандартним, але через зменшення ширини технологічної рамки по периметру робоча площа (тобто фактично картинка) стала трохи більше.
Крім того, тонше стала і сама плазмова панель, чого пішли в минуле не тільки її масивна конструкція, але й властивий старим моделям ефект подвійного зображення, що виникає з-за перевідбиттів всередині товстого скла. Тому-то нові матриці Samsung і називаються Clear Image Panel. До речі, вони обладнані ще одним нововведенням - досить ефективним спеціальним покриттям фільтром Real Black Filter, який, не відбиваючи зовнішній світ, робить темні відтінки дійсно темними і, відповідно, підвищує контрастність.
Охолодження нових панелей вдалося оптимізувати завдяки кардинальній переробці електронної начинки. Плати не тільки стали тонше - внаслідок багаторазово збільшилася продуктивності процесорів зменшилася їх кількість і, що важливіше, серйозно змінилося управління процесами всередині пристрою. Це дозволило знизити енергоспоживання і тепловиділення, а головне, зробило сам телевізор набагато розумніші.
Так-так, саме розумнішими. Тепер нові «плазми» Samsung, як і LED-апарати, матимуть приставку Smart TV. Чим же вони так відрізняються від попередників, які і так вміли виходити в Інтернет, показуючи новини за допомогою віджетів деяких сайтів, і відтворювати медіафайли прямо з комп'ютерів і серверів у мережі? Та тим, що раніше були моделі з додатковими функціями, а Samsung PS51D8000 - це вже повноцінне багатозадачне пристрій, порівнянне по своїм можливостям швидше з комп'ютером, ніж з телевізором. Замість розрізнених додатків, що викликаються окремими кнопками, у нього є єдиний інтерфейс Smart Hub для доступу до всіх медіаресурсів: віджетів, веб-браузеру, мережевих папок, контенту на приєднаних носіях, сторінках соціальних мереж і т. д. Вказаний інтерфейс являє собою варіацію робочого столу персоналки з іконками всіх перерахованих сервісів, тільки спочатку досить логічно згруповані, куди виводиться і підсумкове зображення від ефірного сигналу, відтвореного відео або інтернет-сторінки. Причому в розпорядженні користувача, не три-чотири віджета і один спосіб зв'язку з друзями, а понад півсотні додатків, до яких кожен місяць додаються нові. Для їх активації не потрібно міняти прошивку телевізора, достатньо лише завантажити їх з фірмового сервісу Samsung Apps через вже наявне вікно. При цьому інтерфейс можна налаштувати, ставлячи потрібні саме вам сервіси, як на комп'ютері, а робота з ним ідеально оптимізована для управління за допомогою звичайного пульту ДУ - навіть адреси в Інтернеті набирати з допомогою віртуальної клавіатури дуже зручно.
Кардинально змінилася і процедура відтворення контенту з мережі. Функція All Share телевізор сам шукає папки на DLNA-сертифікованих пристроях, а користувачеві залишається тільки підтвердити їх вибір і програти те, що в цих папках знаходиться.
Відтворити ж Samsung PS51D8000 може практично все: від банальних фотографій і музики до відео високого дозволу всіх типів, включаючи MKV, AVI, і навіть файли VOB і M2TS з папки DVD і Blu-ray, чого не може ні один телевізор іншої марки, нехай і з приставкою Smart TV.
Але навіщо ж тоді вибирати саме цей плазмовий апарат, якщо є вже LED-моделі Samsung з можливостями Smart TV? Звичайно, заради зображення! Тому що тільки плазма здатна видавати висококонтрастную картинку, навіть якщо розмір деталей в кадрі буде не більше пари пікселів, оскільки тут немає підсвічування всієї панелі, а незалежно один від одного горять самі пікселі, яких, як відомо, біля телевізорів більше 2 мільйонів. Крім того, плазма ефектно, але разом з тим винятково відображає натурально і кольору, за що її дуже люблять видеофилы.
А адже плазмі колись пророкували швидкий сходження зі сцени. Але зараз, побачивши такий вражаючий прогрес, за її майбутнє можна не турбуватися. Ця технологія в надійних руках. Результати вимірювань При відображенні дуже світлою картинки електроніка моделі знижує яскравість пікселів, щоб захистити панель від перегріву (що видно на графіку гами, рис. 2), тому рівень білого на 100%-ном поле вийшов низький - 39,9 кд/м2. Зате рівень чорного через виключення пікселів ледь уловимим приладами - 0,008 кд/м2. У підсумку реальна контрастність при вкрай важкому тесті складає 4987:1, на шаховому полі трохи менше - 4679:1. Колірне охоплення (рис. 1) досить широкий, але при максимальній насиченості фарб зміщений до холодним тонам щодо рекомендованого. Баланс кольорів це підтверджує. Він врівноважується (рис. 2) тільки при налаштування колірної температури «Тепла 2». При цьому в реальності вона становить близько 7000 К. Паспортні дані:
Тип - плазмовий телевізор | Назва - Samsung PS51D8000 | Екран: розмір (дюймів), формат - 51; 16:9 | Роздільна здатність, пікс. - 1920 x 1080 | Контрастність - mega | Яскравість, кд/м2 - немає даних | Акустична система, Вт - 10 x 2 | Відеовходи - композитний, SCART, компонентний, VGA D-sub15, HDMI v.1.4 (4) | Аудіовходи - ні | Аудіовихід - цифровий оптичний | Обмін даними - USB 2.0 Host (2) | Габарити (без підставки), см - 119,5 x 80,2 x 3,7 | Маса (без підставки), кг - 23,2
Оцінки:Дизайн - 90%
Якість виготовлення - 95%
Зображення - 95%
Ергономіка - 95%
Підсумкова оцінка - 95%
Плюси: сучасний дизайн, відмінне відтворення об'ємного відео і фото, гарна передача кольору, повноцінно розвинені мережеві функції, всеїдний медіаплеєр
Мінуси: немає регулювань плавності при відображенні рухів
Висновок:
Противники плазми знову осоромлені. А розробники компанії Samsung в черговий раз довели, що для них не існує серйозних перешкод при вирішенні більшості технічних проблем