Menu

Огляд медіаплеєра ASUS O! Play Mini Plus

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

Ті, хто поки не збирається обзаводитися сучасним телевізором з функціями Smart TV і FullHD-програвача, але хотіли б ними користуватися, варто придивитися до медіаплеєрів останнього покоління. За адекватні гроші ці невеликі пристрої здатні зробити якісний апгрейд дозвілля, пов'язаного з переглядом фільмів у стінах наших осель. Відеоплеєр ASUS O! PlayMini Plus, незважаючи на крихітні розміри, вміє дуже багато. Він знає безліч форматів медіафайлів, може працювати як мережний пристрій, пов'язаний з низкою інтернет-сервісів. Словом, будь-який телевізор або монітор зробить «розумним». Перевіримо, наскільки добре йому це вдається.

Технічні характеристики

Деякі наші читачі стикалися з плеєром ASUS O! PlayMini без «плюс». Гарне пристрій, тільки ось в мережу не підключався. Його наступник, ASUS O! PlayMini Plus, вміє працювати в мережі за допомогою Ethernet або Wi-Fi. І це головна відмінність «плюсика».

Серед інших важливих особливостей пристрою відзначимо досить сучасну платформу (чіпсет Realtek RTD1185), можливість програвати FullHD-файли практично всіх основних форматів і підтримку восьмиканального звуку формату Dolby TrueHD. А з того, що не всім сподобається, згадаємо відсутність в плеєрі жорсткого диска: запускати контент необхідно з зовнішніх носіїв, підключених безпосередньо до плеєра, або ж по локальній мережі. Подробиці - в таблиці.

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

Комплектація

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

В яскравій картонній коробці є практично все необхідне для повноцінної роботи медіаплеєра:

  • власне, сам медіаплеєр ASUS O!Play Міні Plus;
  • пульт ДУ, несподівано великою, а також парочка батарейок до нього (AAA, тобто «мизинчики»);
  • HDMI-кабель; на вигляд - якісний, гарною довжини;
  • композитний аудіо/відео кабель, з «тюльпаном» для старих телевізорів;
  • адаптер з двома виделками (європейської та англійської); забігаючи наперед згадаю, що адаптер не занадто сильно гріється, а також спроектований так, щоб не заважати пристроїв в сусідніх розетках;
  • диск з докладним керівництвом по експлуатації; російська версія в наявності;
  • трохи паперів: посібник з швидкого налаштування на декількох мовах і гарантійний талон.

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

Зовнішній вигляд і connectors

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

Невелика коробочка, в яку поміщений плеєр, нагадує скриньку. Багато в чому завдяки своїй верхній грані, глянцевому, але при цьому не гладкою, що переливається на сонце. Як мені здалося, акуратний і порядок дизайн дозволить пристрою вписати практично в будь-який інтер'єр. Цьому сприяють також невеликі розміри O! PlayMini Plus.

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

Інші грані виконані з більш практичного матового пластику, також чорного кольору. На дві з них виведені роз'єми. Попереду - порт USB (на жаль, тільки 2.0) для підключення карт флеш-і зовнішніх жорстких дисків і універсальний кардрідер. Тут же видніється інфрачервоний приймач для зв'язку з пультом управління і індикатор активності.

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

Позаду крім роз ’ єму живлення і кнопки скидання знайшлося місце для комбінованого порту USB/eSATA, цифрового аудіовиходу (S/PDIF) для підключення зовнішньої Hi-Fi-аудіосистеми, гігабітний LAN для з'єднання з роутером, HDMI. А також поєднаний аналоговий аудіо/відеовхід для зберігають вірність літнім телевізорів.

Вдале, на мій погляд, розміщення портів: і підключати пристрої зручно, і проводи в більшості випадків не заважатимуть.

Пульт ДУ

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

Зазвичай мініатюрні медиаплееры комплектуються настільки ж витонченими пультами. ASUS O! PlayMini Plus - виняток: пульт довше самого пристрою. Мабуть, це плюс, оскільки маси від цього сильно не додається, зате в руці лежить відмінно. Крім того, такий пульт і в кімнаті не загубиться.
Клавіші ДУ хороші: вони досить тугі, випадково не натиснеш, а при умисному натисканні спрацьовують чітко.

Елементів управління на пульті не так вже багато, розташування загалом вдалий, хоча не всюди. Скажімо, регулятори гучності знаходяться далеко від перемотування, рідко використовувані клавіші Eject і DVD розташовані у верхньому ряду, де доцільніше було б помістити клавіші для оперативних дій, чинених наосліп. Інші кнопки - виклик меню, параметри, підключення субтитрів та інше - на місці. Брак будь-яких клавіш я не відчула, швидше, є зайві.

Так, між регуляторами рівня звуку знайшлося місце для екзотичної клавіші виклику Facebook (невже хтось планує часто гуляти по цієї соціальної мережі за допомогою плеєра? Вже краще б винесли на пульт виклик Youtube, ASUS O! PlayMini Plus його підтримує). А далеко від неї, по центру і ліворуч ще більш екзотична кнопочка, яка, ймовірно, тільки в Facebook і використовується. Кнопочка, треба сказати, на любителя. На любителя, що всі любить і постійно всім про це розповідає. Like, то пак.

Незважаючи на ці маленькі забавні нюанси, пульт мені сподобався, до нього легко звикнути. Якщо ж хто з користувачів не зійдеться з ним характерами, існує альтернатива: програма Media Remote App дозволить керувати плеєром за допомогою Android-смартфона або пером.

Підключення, меню, прошивка

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

Користувальницький інтерфейс пристрою мені дуже сподобався. В першу чергу тим, що він дуже простий і зрозумілий навіть для непідготовленого користувача. При першому включенні плеєр запропонує налаштувати основні параметри: вибрати мову, встановити час, вибрати роздільну здатність зображення.

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

Після початкового налаштування завантажується головне меню. В ньому відображаються по черзі шість підписаних великих анімованих іконок, перехід між якими здійснюється за допомогою навігаційних клавіш пульта, реакція на натискання не миттєва, але досить швидкий. Крім «Налаштувань» тут є пункти «Фільми», «Музика», «Фотографії», «IMS» і «Директор файлу». Під абревіатурою IMS приховані інтернет-сервіси, загадкове ж ім'я «Директор файлу» - не що інше, як файловий менеджер. Це - найбільш помітний прокол у русифікації ASUS O! PlayMini Plus, все інше переведено більше-менше грамотно.

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

За допомогою файлового менеджера можна дуже легко орієнтуватися в контенті, розташованому на будь-якому носії, у тому числі і в мережі. Сортування файлів здійснюється за типом і розташуванням. Проіндексовані музичні файли також можна шукати по виконавцеві, дату і жанром.

У розділі «Фільми» всі файли показані єдиним списком. При наведенні на файл, в маленькому віконці показується превью, причому зі звуком.
Дуже зручно в Asus O! Play Mini Plus реалізована функція оновлення прошивки. Автоматичну перевірку і завантаження нової версії можна ввімкнути або вимкнути в меню налаштувань.

Перегляд фільмів

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

Ця, головна функція Asus O! Play Mini Plus реалізована, на наш погляд, дуже добре. Плеєр підтримує безліч медіаформатів і дозвіл відео до 1080p. І справляється з найважчими файлами зовсім без проблем: картинка чітка, динамічні сцени опрацьовуються добре, не гальмуючи. Особливо якщо підключити до пристрою швидкий eSATA-вінчестер. По USB були незначні проблеми з відтворенням файлів із дуже високим бітрейтом (приблизно 60 Мбіт/с), якщо демонструвалися фільми з мережі (Ethernet), ця планка опускалася до 45 Мбіт/с.
У разі ж з'єднання з Wi-Fi (тільки через роутер!), картинка зрідка сіпалася вже при бітрейті 40 Мбіт/с. Зате ролики як 720p відтворювалися «по повітрю» пристойно.

Та все ж більшість FullHD-фільмів йшло рівному і гладко. До речі, в плеєрі є підтримка частоти оновлення 24 Гц, що актуально для FullHD з частотою оновлення 24 кадру в секунду.

На перегляд фільм завантажується від 3 до 10 секунд залежно від тяжкості» файлу та носія.

O! Play Mini Plus підтримує DVD і Blu-ray і у вигляді структури папок, і в ISO. Правда, дисковий меню в останньому випадку доступно лише для DVD.

Ми спробували підключити до плеєра зовнішній DVD-привід, але насолодитися фільмом з такого носія у нас не вийшло: пристрій чому не дозволяло приводу відкриватися. Ми перевірили 4 різних приводу. На жаль, результат весь час був однаковий.

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

Тепер про самому перегляді. Перемотування тут реалізована трохи специфічно. Так, мінімальний стрибок вперед або назад становить хвилину. Є ще спосіб повернутися на 5 секунд у минуле фільму, для цього потрібно натиснути клавіші відтворення і «назад».

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

За допомогою контекстного меню, яке викликається під час перегляду фільму, також можна перейти на конкретний час, налаштувати параметри відео, зменшити або збільшити картинку, змінити формат зображення. І, звичайно ж, включити і налаштувати субтитри. З ними у O! Play Mini Plus все склалося: він підтримує SRT, SSA і SUB/IDX, як внутрішні, так і зовнішні, як з латинськими, так і з кириличними символами.

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

Ще одна приємна можливість - підтримка функції автоматичного запуску контенту. Для цього на носії (флешці або диску) потрібно створити папку AutoPlay і записати туди файли фільмів. При підключенні цього носія фільми запустяться без вашої участі.

Інтернет-сервіси

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

Ознакою інтелекту сучасних телевізорів з легкої руки маркетологів вважається доступ до інтернет-сервісів. O! Play Mini Plus здатний наповнити цим сумнівним особисто для мене сенсом навіть зовсім старий телевізор або монітор з HDMI-роз'ємом.

Отже, якщо щасливий володар плеєра зайде в меню IMS, він виявить там посилання на різноманітні сервіси. На жаль, їх кількість строго лімітований, повноцінного браузера в плеєрі немає. Зате їх досить багато, а для браузерів, підозрюю, у більшості знайдуться комп'ютери.

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

Саме, на мій погляд, корисний додаток у списку - доступ до Youtube. На цьому ресурсі накопичилося безліч роликів в HD-якості, їх буде приємно подивитися на великому екрані. Єдиний недолік реалізації доступу до Youtube в пристрої - клавіатура пошуку не містить кириличних символів. Залишається сподіватися, що в майбутніх прошивках цю прикру особливість усунуть.

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

В плеєрі доступні ще два аналогічних YouTube, але менш популярних сервісу - Mediafly і Dailymotion. А ще - платформа інтернет-телебачення і радіо Muzee. Українських і російських каналів вона пропонує мінімум, зате володіють англійською та іншими іноземними мовами знайдуть для себе багато цікавого.

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

Крім того, користувачеві O! Play Mini Plus будуть доступні Flickr і Picasa (для перегляду фотографій), сервіси Yahoo! для спостереження за фінансами компаній і погоди, Acetrax Movies, що дозволяє купувати або орендувати ліцензійні копії фільмів, RSS News і Podcast. А ще - Facebook, куди ж без нього. Правда, урізаний, тут ви тільки фотки зможете подивитися. І «лайкнуть», використовуючи для цієї благородної мети спеціальну кнопку на пульті управління.

Музика

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

У музичному розділі меню можна вибрати відображення аудіофайлів або плейлистів, які можна створити на плеєрі або комп'ютері. Музика може грати у фоновому режимі, наприклад, поки ви лазите в меню налаштувань. Пристрій відтворює всі заявлені формати файлів. Правда, альбом flac плеєр сприймає як єдиний файл, ділити його на доріжки він не навчений.

Обзор медиаплеера ASUS O! Play Mini Plus

У сухому залишку

O! Play Mini Plus - медіаплеєр з масою дрібних недоліків і повною відсутністю серйозних. Завдяки універсальності і компактності, цей пристрій можна легко переносити з кімнати в кімнату, підключаючи до різних моніторів і телевізорів, або принести на зустріч із друзями.

O! Play Mini Plus дуже добре справляється зі своєю основною функцією - програванням фільмів, зокрема, здатний безпроблемно відтворювати FullHD. Крім того, він легко настроюється і підключається до мережі, а також володіє рядом «булочок» у вигляді інтернет-сервісів. Загалом ця модель медипроигрывателя, здатна за невеликі гроші (близько 900 гривень на момент публікації огляду) безшовних осучаснити телевізор попередніх поколінь.

6 причин купити Asus O! Play Mini Plus:

  • Гарна реалізація функції програвання відео, в тому числі - FullHD
  • Зручний, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс
  • Постійне оновлення прошивки
  • Компактні розміри і малу вагу
  • Підтримка великої кількості форматів
  • Доступна ціна

3 причини не купувати Asus O! Play Mini Plus:

  • Немає вбудованого накопичувача
  • Підключення до Wi-Fi можливо тільки при наявності роутера
  • Немає підтримки USB 3.0

 

|