Menu

Огляд телевізора Samsung UE46F8000

Обзор телевизора Samsung UE46F8000

Це флагманська модель 2013 року - 46-дюймовий Edge LED телевізор виробництва компанії Samsung .

Як і належить флагману F8000 має найсучасніші характеристики: 3D, CMR 1000 Гц(реальна частота 200 Гц), підключені інтерактивні сервіси, опцію S-Recommendation, управління голосом і жестами, вебкамеру і 4-ядерний процесор завдяки якому можна швидко переходити з одного меню в інше.

Якість 2D-зображення

 

Обзор телевизора Samsung UE46F8000
Обзор телевизора Samsung UE46F8000

Екран UE46F8000 виконаний за фірмовою технологією PSA від Samsung. Але насправді тут все не так просто. Коефіцієнт контрастності складає 1900:1, яскравість чорного кольору знаходиться на рівні 0.11 cd/m2, що занадто мало для такого телевізора, як цей. При включеному освітленні контрастність ніяких питань не викликає, але коли світло вимкнено, чорні тони розмиваються. Сьогодні на ринку продається досить багато моделей телевізорів за ціною в два рази нижче, ніж цей, але їх рівень контрастності - 4000:1.

Обзор телевизора Samsung UE46F8000

Вимірювання Delta E у UE46F8000 показало значення 1.9, а це означає, що з передачею кольору в цій моделі все в порядку. Градації сірого хороші, гамма 2.2, а колірна температура становить 6230 K. Ці показники можна назвати бездоганними. На жаль, для того, щоб милуватися суперкачественным зображенням, потрібно сидіти навпроти екрану, а не де-небудь збоку від нього. Якщо дивитися на екран під кутом 45 градусів, чорний колір втрачає свою яскравість 300%, а білий стає майже на 30% темніше, ніж потрібно. Іншими словами, контрастність зображення залежить від кута зору і може змінюватись в межах від 1,900:1 до майже 320:1, повністю “вимиваючи” здавалися до цього бездоганними кольору.

Технологія інтерполяції рухів, яку Samsung називає “Motion Plus”, функціонує без нарікань. Коли перегляд налаштований на режим “Standard”, зображення набуває занадто помітний ефект “мильної опери”, тому більш кращим у повсякденних умовах є режим “Custom”. Картинка буде набагато більш чіткою, без шумів і сторонніх включень, якщо в режимі “Custom” виставити параметри “Blur Reduction” (Зменшення розмитості зображення) і “Judder Reduction” (Зменшення зсуву зображення) на рівень 4.

На телевізорах серії F8000 можна грати у відеоігри (час відгуку складає 10 ms), але якщо налаштувати цей ТБ на ігровий режим “Game”, час відгуку збільшиться до 81 ms (і до 130 ms в режимі “Movie”). При такій затримці по часу відгуку грати в шутери від першої особи буде неможливо. Хоча і для такої ситуації знайшлося рішення: потрібно вибрати в меню активний джерело сигналу, а потім натиснути кнопку ‘Tools’ на пульті ДУ. На екрані висвітиться щось схоже на “HDMI1: --”. Замість цього потрібно ввести “HDMI1: PC”. Час відгуку відразу зміниться до 42 ms, затримка складе 2.5 кадру.

 Затемнення окремих ділянок екрана

Обзор телевизора Samsung UE46F8000

У даній моделі телевізора затемнення окремих ділянок екрана не спостерігається. Однак це не означає, що інші представники серії F8000 позбавлені цього недоліку. Потенційно телевізори з великою діагоналлю екрану можуть мати неоднорідність підсвічування, так як кількість світлодіодів, що виконують цю задачу, у них у всіх однакове.

Якість 3D-зображення

Як звичайно, Samsung використовував у серії F8000 активну 3D-технологію. На відміну від пасивного 3D-зображення, що має лише половину дозволу, активна 3D-технологія генерує тривимірне зображення в тім форматі, що передбачений для даної моделі. У комплекті з UE46F8000 поставляються дві пари 3D-окулярів.

Якість 3D-рендеринга тут точно таке ж, як і на представників серії F7000. Картинка виглядає добре, присутнє відчуття глибини зображення. Може бути, екран для 3D і не найкращий, але перешкоди бувають нечасто. Вони можуть виникати лише на короткий час, якщо виставлений дуже високий рівень контрастності.

Обзор телевизора Samsung UE46F8000
В ідеалі не повинно бути видно літеру R лівим оком, літеру L правим.

Дизайн

Обзор телевизора Samsung UE46F8000

У серії F8000 представлені моделі телевізорів класу “high-end”, і компанія Samsung постаралася відобразити це в дизайні. Хрестоподібні підставки пішли в минуле, так само як і пластмасові корпуси в стилі Crystal Gloss. Окантовка екрану зменшилася до неймовірних 0,64 див. Підставка зігнутої форми виглядає дуже привабливо, але за неї не можна повертати телевізор в горизонтальній площині. Для того, хто знаходиться збоку від ТВ, екран доведеться повертати разом з підставкою.

Обзор телевизора Samsung UE46F8000

Що стосується наявності різних типів підключень, тут є можливість отримувати відеозображення і звук по кабелю/супутниковій тарілці/ HD-тюнера. У телевізорі є чотири HDMI-входи (один з них з MHL, через інший може бути активована опція S-Recommendation), три USB-порти, роз'єм SCART, а також компонентний і композитний роз'єм.

Обзор телевизора Samsung UE46F8000

Є можливість користуватися всіма наявними у Samsung інтерактивними телевізійними сервісами. Новий інтерфейс зразка 2013 року складається з п'яти панелей: Соціальні мережі (тут можна шукати контент в соцмережах); Додатки (використовується для завантаження та зберігання додатків); По ТБ (опція S-Recommendation); Кіно і Телесеріали (опція Фільми на вимогу); Фото, Відео та Музика (для перегляду і прослуховування контенту).

Обзор телевизора Samsung UE46F8000

Медіаплеєр підтримує велику кількість форматів - AVI, MP4, MKV, MOV, MTS, M2TS і кодеків AVC-HD, H.264 X.264, WMV, DivX і Xvid.

Samsung F8000 має вбудовану камеру і мікрофон для: 1. ідентифікації людини, що сидить перед екраном, для того, щоб запропонувати йому відеоконтент з його улюблених категорій; 2. вимкнути телевізор, коли його ніхто не дивиться; 3. управління функціями телевізора за допомогою голосових команд і жестів. Коли в кімнаті гучно, рекомендується вимовляти команди безпосередньо у вбудований мікрофон або в мікрофон пульта ДУ “Smart Touch Control”.

Обзор телевизора Samsung UE46F8000

В цьому році набір голосових команд розширився, можна не тільки вимикати телевізор голосом або перемикати джерела входу, але і давати команди на пошук фільмів або запитувати рекомендації, вимовляючи цілі речення. Ідея непогана, але система в 100% випадків не може зрозуміти, що говорить користувач.

Контролер рухів в точності такий же, який використовується в серії F7000. Для залучення “уваги” телевізора людині потрібно привітно помахати йому рукою. Жестами можна зайти в меню і вибирати різні пункти. Також можна жестами перемикати канали, регулювати гучність або запускати програми з меню Smart TV. І знову - ідея хороша, але наскільки вона буде корисна в реальних умовах?

Обзор телевизора Samsung UE46F8000

Дизайн пультів ДУ зазнав змін. Перший - це стандартний пульт ДУ. Він зручний, має перевірений часом дизайн, який добре поєднується із загальним стилем UE46F8000.

Обзор телевизора Samsung UE46F8000

Пульт управління “Smart Touch Control” виконаний у дусі мінімалізму, у нього є тачпад, але менше кнопок і іконок. В цілому, на ньому 16 кнопок. Тачпад потрібен для керування стрілку, на екрані ТБ при навігації по меню і виборі опцій.

Звук

Обзор телевизора Samsung UE46F8000

Тонкий корпус - це красиво, але дана характеристика не йде на користь якості звуку Samsung F8000. Неголосний звук приємний, але в міру збільшення гучності він стає все гірше. Якщо хочеться дивитись фільми і отримувати від них як можна більше задоволення, занурюючись в звукові та відеоефекти, краще придбати зовнішню аудіосистему.

Енергоспоживання

У включеному стані F8000 споживає 86 Вт. При діагоналі екрану дорівнює 46 дюймам це становить 147 Вт/м2. Непогано, але могло бути і краще. В режимі очікування енергоспоживання знижується до 1 Вт.

Висновок

У моделі Samsung F8000, безсумнівно, набагато більше сильних сторін, ніж у будь-якого іншого телевізора, наявного в даний момент на ринку. Можна назвати такі просунуті опції, як S-Recommendation, управління пристроєм за допомогою голосу та жестів і т.д. Однак якість зображення здатне розчарувати. Від цієї моделі очікувалося набагато більше. Для отримання найвищої оцінки F8000 потрібен більш чорний чорний колір, більш широкі кути огляду і відсутність ризику затемнення окремих ділянок екрана.

За матеріалами digitalversus.com

|